На завершення Національного тижня читання Український інститут книги представляє перелік книжок, найпопулярніших серед читачів українських бібліотек. До переліку увійшли книжки, видані українськими видавцями українською мовою, написані українськими авторами або перекладні (за винятком російських).
В основу відбору лягла інформація від понад 60 державних, національних та обласних публічних бібліотек України (загальна кількість підпорядкованих обласним бібліотекам книгозбірень сягає 10 тисяч) про найпопулярніші книги серед їхніх читачів. Відбір здійснювався за 14 жанровими групами: сім у категорії художньої літератури і сім у категорії нон-фікшн.
"Розпочинаючи проєкт відбору найпопулярніших книжок серед читачів українських бібліотек, ми прагнули звернути увагу на ті українські книжки, які в цей важкий для всіх нас рік змогли підтримати українців. Тішить те, що люди продовжують читати і брати книжки в бібліотеках, хоч там і замало нових книжок через відсутність у бюджетах коштів на їх закупівлю. Крім того, ми безмежно вдячні всім телеканалам, які запросили до себе в ефір українських авторів, — спільними зусиллями ми робимо українську літературу ближчою до кожного читача і, сподіваюся, продовжимо це в наступному році", — переконана директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
Художня література:
Любовні романи — мелодрами — сімейні саги:
Детективи — бойовики — вестерни — пригодницька проза:
Історичний роман — історична новела (оповідання):
Фантастика — фентезі — наукова фантастика:
Жахи — нуар — хорор — химерна проза — готика — містика — трилер:
Комікси — манга — мальописи — графічні романи:
Література для дітей, підлітків та молоді:
Література нон-фікшн:
Мемуари — біографії — автобіографії:
Тревелоги — подорожні нотатки:
Популярна історія — репортаж — соціально-політичні видання:
Популярні видання про науку для дорослих:
Видання про культуру (кулінарія, хобі, дозвілля):
Науково-популярна література для дітей:
Практична психологія, психологічні порадники, мотиваційна література:
Довгі списки книжок у кожному жанрі можна переглянути на сайті Українського інституту книги.
Публічно підтримали Національний тиждень читання перша леді України Олена Зеленська, міністр культури на інформаційної політики Олександр Ткаченко. Протягом Національного тижня читання в ефірі національних телеканалів в межах інформаційного телемарафону “Єдині новини” (Суспільне, ICTV, Ми — Україна) та на “Радіо Культура” вийшли короткі інтерв'ю з українськими письменниками, які розповіли про найважливіші книжки нинішнього часу та роль книги під час війни. У теле- і радіомарафоні взяли участь, зокрема, Оксана Забужко, Ольга Дубчак, Віра Агеєва, Алім Алієв, Макс Кідрук, Катерина Єгорушкіна, Світлана Поваляєва, Ірина Славінська, Артем Чапай, Віталій Капранов. Також Національний тиждень читання підтримали в соціальних мережах численні автори, видавці, блогери, книгарні, культурні, благодійні та освітні організації, бренди та активні читачі, які з хештегами акції #ЗачитанеДоДірок, #КнигаНаВійні і #тижденьчитання поширювали дописи зі своїми книжковими рекомендаціями. Серед них, зокрема, “Видавнитво Старого Лева”, видавництва “Мушля”, “Парасоля”, “Наш Формат”, “Крокус”, “Букшеф”, “Смолоскип”, “Ранок”, “Vivat”, “АССА”, “Чорні вівці”, книгарні “Сяйво книги”, “Світло книг” та інші. А українська діаспора в Угорщині, Хорватії та Канаді приєдналася до Національного тижня читання, започаткувавши Тиждень читань пам‘яті Володимира Вакуленка — дитячого письменника, який загинув в Ізюмі під час окупації.
реклама