Нещодавно у черкаських дитячих садочках зросла вартість харчування. Для дітей ясельних груп садочків загального типу вартість одного дня на одну дитину тепер становить 70,53 грн, для дітей садових груп – 94,70 грн.

327720881_1325806837990313_4521790583895529067_n

Чому відбулося здорожчання, як це вплине на меню дітей та як до нових цін ставляться батьки розбиралися журналісти “ВиЧЕрпно”.

– Причини здорожчання, насправді, очевидні. Ціни на нове меню формувалися ще наприкінці 2021 року. З тих пір продукти значно здорожчали, а у наших садочках триразове харчування. Меню відповідає всім нормам і стандартам та погоджене у Держпродспоживслужбі, – пояснює причини підняття цін директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов.

Поговорити про дитяче меню та його вартість із нашими журналістами також погодилася завідувачка одного з дитячих садочків Черкас Наталія Арбачевська.

Очільниця закладу повідомила, що садочок відвідують як маленькі черкащани, так і діти-переселенці. Усі, за словами завідувачки, люблять оновлене меню.

– Не зважаючи на ситуацію з енергетикою, ми працюємо й забезпечуємо дітей триразовим харчуванням. В оновленому меню дуже багато м’яса. В осінньо-зимовий період дуже багато фруктів та овочів. Тому діткам подобаються нові й цікаві страви, – розповіла Наталія Арбачевська.

Варто зазначити, відсоток батьківської плати в нашому місті (та частка оплати за харчування, яку платять саме батьки), залишився незмінним – 60%. Ще 40% оплачує місто. Тобто, за день у ясельних групах батьки платитимуть 42,32 грн, а у садочках – 56,82 грн.

– Тут слід сказати, що Черкаси – ледь не єдине місто в Україні, де досі збереглася саме така пропорція оплати. У інших містах батьки платять 80, 90, а то і 100%. Тобто для батьків ціни набагато вищі, адже бюджет не компенсує вартість меню, – наголосив Бєлов.

Серед батьків думки з приводу здорожчення харчування розділились. У мережі після новини про підняття цін можна було зустріти і неводоволені коментарі. Проте більшість батьків всеж розуміють об’єктивні причини зміни вартості.

Син черкащанки Лариси відвідує садочок у нашому місті. Жінка цілком задоволена харчуванням дитини.

– Мій син ніколи не повертається із садочка голодний. Йому подобаються котлети, вінегрет, запіканка. Я вважаю, що співвідношення ціни й якості – хороше. Кухарі працюють у важких умовах відключень світла, але я спокійна, бо знаю, що моя дитина буде не голодна, – розповіла жінка.

Крім того, визначено також пільгові категорії дітей, які, згідно законодавству, забезпечуються безкоштовним харчуванням у садочках:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних групах;
  • діти з інвалідністю;
  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «ГІро державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • діти з числа осіб, визначених у статті 10,10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти із сімей учасників оборони України у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України;
  • діти, які зараховані у дошкільні навчальні заклади спеціального типу (ДНЗ № 7, 13, 29); у спеціальні групи закладів дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) № 23, 27, 31, 35; у спеціальні групи дошкільних навчальних закладів (ясла-садок) комбінованого типу № 54, 83; у дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) санаторного типу № 74.

– Працюємо по перспективному меню, діткам подобається. Наприклад, сьогодні у нас на обід гороховий суп із сухариками, кукурудзяна палента, суфле із індички й цвітної капусти і томатний сік, – поділилася меню шеф-кухар садочка Юлія Білик.

Батьки дітей-переселенців харчуванням у садочках Черкас також дуже задоволені.

– Ми внутрішньо переміщені особи із Сумської області. Моя донька ходить до ясельної групи, а син – до старшої. Щоранку ми отримуємо від наших вихователів меню на день. Я читаю діткам. Якщо сину щось незрозуміло в назві, я пояснюю що це буде. Приходять не голодні. Донька інколи навіть просить більшу порцію, – розповіла мама двох дітей Юлія.

З батьками, як повідомила нашим журналістам вихователька в садочку, проводять пояснювальні роботи щодо меню.

– Ми проводимо різноманітні бесіди, консультації. Проводимо дидактичні ігри з малечею, щоб діти розуміли, чим корисні різні продукти, – зазначила вихователька.

У Департаменті також зазначили, що найближчим часом нового здорожчання не передбачається.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100