реклама Нормовен

реклама Нормовен

«Воєнна криза – як можливість розвитку економіки громад на підконтрольних Україні територіях». Проєкт під такою назвою стартував для громад Черкащини та Вінничини.

Його мета – розвиток місцевої економіки та підтримка переселенців з окупованих територій України, учасників АТО, ООС, воєнних дій та членів їх сімей для інтеграції в існуючі й нові економічні зв'язки в територіальних громадах Черкаської та Вінницької області.

Розпочався проєкт зі стратегічної сесії. Участь у заході взяли перший заступник Черкаського міського голови Сергій Тищенко, заступниця міського голови Марина Гаркава, депутати Черкаської міської ради, представники бізнесу і громадських організацій.

088A5037

Сергій Тищенко у вступному слові зазначив, що навіть під час війни потрібно працювати і думати про майбутнє,  адже громади живуть з податків.

«2022 рік приніс нам нові виклики. Ми почали жити і працювати в умовах повномасштабної війни. Черкаси стали тиловим містом і прийняли в себе багато людей, які тікали від жахів війни. Релокувалися до нас і багато представників бізнесу. Ми, як міська влада, робили все від нас можливе, щоб ці люди почувалися комфортно, йшли їм на зустріч у багатьох питаннях. Такі проєкти розвитку економіки дуже на часі. Війна триває, але економіку потрібно розвивати і будувати вже сьогодні, адже це – тил нашої держави. Сподіваюся, що результатом цього проєкту буде реалізація нових і цікавих ідей для розвитку Черкас», – сказав Сергій Тищенко.

Заступниця міського голови Марина Гаркава висловила сподівання, що  проєкт дасть поштовх внутрішньо переміщеним особам та жителям Черкас для реалізації їхнього потенціалу та розвитку бізнесу. Також розповіла, як у Черкасах допомагають внутрішнім переселенцям.

«Наше місто стало другою домівкою для понад 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Аби вивчити потреби нових черкасців, проведено опитування. За його результатами започатковано проєкт «Черкаси – дім для всіх українців» та розроблено низку тематичних зустрічей і тренінгів,  у яких  беруть участь активні внутрішні переселенці, котрі планують залишитись в Черкасах і стати активною та ресурсною частиною нашої громади. У вересні 2022 року проведено Інтеграційну платформу «Черкаси – твоє місто». А у листопаді відкрито інтеграційний хаб для внутрішньо переміщених осіб. Тут  люди отримують психологічну допомогу, консультації з отримання різних видів державної допомоги та працевлаштування, беруть участь у проведенні тематичних заходів, майстер-класів у рамках реалізації проекту за сприяння Фонду Східна Європа.  Також виконавчим комітетом міської ради створено координаційну раду з питань забезпечення прав та гарантій внутрішньо переміщених осіб у Черкасах, яка працює для забезпечення належних умов життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб», – повідомила Марина Гаркава.

На стратегічнічній сесії, яку провели організатори проєкту Павло Ярмій і Вікторія Кулакова, обговорили бачення розвитку міста під час війни і після Перемоги з точки зору економіки та підтримки малого і середнього підприємництва.

У рамках реалізації проєкту Агенцією регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад 16 і 17 березня проведуть  безкоштовну серію тренінгів зі створення грантових та бізнес-планів для ВПО, малого та середнього бізнесу. Телефон для уточнень - 095-946-0158.

Вказані заходи – тільки початок роботи. Їхні учасники  зможуть отримати консультації для доопрацювання заявок на грантове фінансування за напрямками: проєкти соціальної дії, бізнес-проєкти, соціальне підприємництво.

Зазначимо, що проєкт «Воєнна криза – як можливість розвитку економіки громад на підконтрольних Україні територіях» реалізується Асоціацією регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад в межах Програми «Стійкість». Цю програму впроваджує Фонд Східна Європа у межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Про це пише сайт міськради

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100