реклама Нормовен

реклама Нормовен

Українські та італійські доброчинці передали до черкаських лікувальних закладів 8 апаратів штучної вентиляції легень. Обладнання передали 21 березня на площі перед ТРЦ «Хрещатик Сіті», – про це повідомляє кореспондентка Прочерку.

20230321_141356

Медичне обладнання для лікувальних закладів Черкас наддали італійська благодійна організація Associazione MALVE di UCRAINE та українська БО «БФ «Мальви України». Передача приладів відбулася за підтримки благодійної організації «БФ «Хрещатик Сіті». Загальна вартість апаратів становить понад 10 млн гривень.

«Ми співпрацювали із департаментом охорони здоров’я, виявили реальну потребу, сформували заявку і отримали ці ШВЛи. Сьогодні це перша партія, а друга – буде відправлена нами до Херсонщини наступного тижня», – зазначила керівниця благодійного фонду «Хрещатик Сіті» Інна Бандура.

Апарати ШВЛ отримали п’ять черкаських лікувальних закладів: Третя міська лікарня швидкої медичної допомоги, Перша міська лікарня, Обласна дитяча лікарня, Міська інфекційна лікарня, Черкаський пологовий будинок.

20230321_140108

«Сьогодні ми отримуємо один апарат ШВЛ – це надзвичайно важливо для відділення інтенсивної терапії, де завжди є пацієнти, які потребують кисневої підтримки. Така допомога заощаджує кошти нашого закладу. У нас є 12 таких пристроїв. На сьогоднішній день скільки є ліжок у відділенні, стільки повинно бути і апаратів», – зауважила директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

Директор Черкаського міського пологового будинку «Центр матері та дитини» Дмитро Вітренко розповів, що новим апаратом ШВЛ, який отримав його заклад, можна надавати допомогу не лише дорослим, а й новонародженим:

«Пологовий будинок сьогодні отримує один апарат штучної вентиляції легень. Обладнання універсальне, ним можна надавати допомогу як новонародженим, так і дорослим пацієнтам. До сьогодні у нашому закладі було два апарати ШВЛ. Таке обладнання використовують для відновлення та покращення дихальних процесів у новонароджених».

Медичний директор Третьої Черкаської міської лікарні швидкої допомоги Олег Найдан розповів, що отримане обладнання попрямує до відділення інтенсивної терапії та реанімації і зазначив, що там потреба в апаратах ШВЛ є постійною:

«Ми вдячні за таку потужну допомогу. Ці апарати рятуватимуть життя. Третя лікарня – це лікарня швидкої медичної допомоги, туди часто привозять людей у критичних станах і нам необхідне таке обладнання. Апаратура має властивість виходити з ладу, тому чим більше ШВЛів, тим краще нам працювати».

Одним із співзасновників благодійного фонду «Мальви України» в Італії є шполянин Сергій Сімак, який живе там більше 20 років. Його брат Олександр Сімак проживає у Шполі, допомагає налагоджувати логістику в Україні та переправляти машини завантажені різною допомогою із заходу на схід. Пан Олександр особисто перевозив апарати ШВЛ зі Львова до Черкас.

20230321_140152

«Мій брат Сергій живе в Італії вже більше 20 років. Там вони заснували благодійну організацію «Мальви України» і з початку повномасштабної війни допомагають українцям, починаючи з продуктів харчування і закінчуючи автомобілями швидкої допомоги. Я вже багато разів возив на передову допомогу з Італії: продукти, генератори, авто під Бахмут, у Лиман, Краматорськ. А по Черкасах розвозили продукти харчування та засоби гігієни для ВПО. Приємно, що робота, яку ми виконали сьогодні, стане у пригоді людям й рятуватиме життя», – поділився волонтер Олександр Сімак.

Українська діаспора в Італії надає 90% коштів, які надходять у фонд «Мальви України». На що спрямовують гроші розповів співзасновник благодійної організації Сергій Сімак:

«З першого дня війни ми допомагаємо Україні. На організацію сьогоднішньої події ми витратили 6 місяців. Один з наших волонтерів об’їхав італійських мерів, вони виділили по 100 тисяч євро і, таким чином, ми зібрали 20 млн. Окрім закупівлі ШВЛів, яких ми передали в Україну вже 350, наша організація зробила набагато більше. Ми відправили в Україну 87 машин швидкої допомоги, 160 одиниць військової техніки, близько 200 автомобілів типу джип. За вагою та кількістю одиниць техніки з Європи ми відправили найбільше».

Анастасія Бут

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+5 #2 Передай далі 23.03.2023 09:40
Цитую Марта:
Не смішіть людей. Аапаратами ШВЛ завалені всі лікарні

Після епідемії ковіду Європа, а особливо Італія, завалені апаратами ШВЛ. Практичне використання їх в медицині обмежено. Краще не створювати склади непотрібу, а передати їх африканський країнам.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #1 Марта 22.03.2023 14:39
Не смішіть людей. Аапаратами ШВЛ завалені всі лікарні
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100