Війна показала, шо певні навчальні програми потребують змін. Про це повідомив на фестивалі інноваційних педагогічних технологій начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський.
– У першу чергу, це навчальні програми з історії України, основ здоров’я, захисту України і фізичного виховання. Щодо захисту України, то Черкащина починаючи з 2014 року неодноразово порушувала питання про повернення навчальної зброї у заклади освіти, відновлення і функціонування шкільних тирів. Наразі майже 50% закладів освіти області мають нормально обладнані кабінети захисту України, місця для проведення навчальних стрільб, тири та майданчики для проведення занять з тактичної підготовки. Крім того, маємо близько 400 одиниць пневматичної зброї та 60 одиниць малокаліберних та малогабаритних макетів АК та 12 мультимедійних тирів. До речі, це дуже гарна річ, бо є можливість проводити навчання без застосування патронів, – зауважив Валерій Данилевський.
Водночас, він сказав, що в роботі є низка проблем. А це кадрове забезпечення. Так, близько 42 відсотків вчителів не відповідають вимогам, 22% не мають військового звання і не служили в армії. Лише 12% молодші офіцери, 16% старші офіцери. Проблема полягає і у відсутності фахівців через низьку заробітну плату.
– Також потрібно посилити предмет історія рідного краю. Міські освітяни зараз активно започаткували розроблення підручника з історії міста Черкаси. Окрім того сподіваємося отримати і підручник з історії Черкащини, – зазначив Валерій Данилевський.
Назарій Вівчарик
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису