Птахофабрика на Черкащині забруднює навколишнє середовище та робить нестерпним життя людей. Мешканці села Старосілля колишнього Городищенського району скаржаться на сусідство із птахофабрикою.

1634386739_30-p-kurochki-v-kuryatnike-foto-32

Нещодавно підприємство поновило свою роботу після кількох років простою і з того часу люди не можуть вийти на вулицю через їдкий сморід. Найбільше страждають жителі прилеглих до території підприємства будинків. У них погіршилося самопочуття. А фахівці пояснили їм, що курячий послід виділяє аміак та інші шкідливі для здоров’я речовини. Про це «Прочерку» повідомляє житель села Старосілля Анатолій Самарченко.

– Жителям Старосілля ввірвався терпець кілька днів тому коли із птахофабрики почали вивозити курячий послід за село і висипати його прямо на узбіччя. Люди двічі викликали поліцію, яка зафіксувала порушення, - інформує пан Анатолій.

Активісти вирішили покласти край свавіллю і планують 03.05.2023 о 10 год ранку провести акцію протесту, щоб блокувати роботу підприємства.

Наталія Видра - заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України зауважує, що останнім часом до них скарг не надходило.

«Є обласна програма моніторингу атмосферного повітря, якою опікується обласне управління екології. Такої локації не перевіряли, бо не було скарг. І в систему спостереження за станом атмосферного повітря в області цей об’єкт не входить, тому фактичних даних про проведення замірів у нас немає. Але оскільки тепер є заувага, ми можемо надалі включити цей населений пункт у систему моніторингу нашої установи. Тут дійсно потрібне звернення до представників влади та фахівців контролюючих служб і створення комісії для перевірки зазначених фактів», – каже пані Наталія.

Заступник начальника Управління екології та природніх ресурсів  Олена Рясик у коментарі «Прочерку» зауважує, що поки звернень не надходило.

«Контроль здійснює Держекоінспекція центрального округу, якщо мова про звернення громадян. Тож там має бути зафіксовано. Так само вони мають звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби. Бо мова про відходи, а це може шкодити здоров’ю, це комфорт проживання людини», - каже Олена Миколаївна.

У поліції підтвердили, що виклик від громадян через діяльність курників був і зареєстровано дві заяви до єдиного обліку. Цим питанням займається поліцейський офіцер громади.

Голова Мліївської громади Василь Микитенко каже, що місцеве самоврядування теж включилося у цей процес. Звернення щодо діяльності підприємства направлені у всі інстанції.

– Зверталися і в земельний відділ, і в Держпродспоживслужбу, і в прокуратуру! Та у всі установи! І це не останніми днями. А давно, бо ця біда у нас триває не один рік. То підприємство призупиняло роботу, то знов запрацювало. То підприємство перепродували і змінився власник. І це й для нас проблема як органу самоврядування. Бо підприємство на одному власнику, а виробничу діяльність веде інша особа! І ми звертаємося, кажемо, чого не заключаєте договір на оренду, а вони кажуть, мовляв, це не наше приміщення. І така проблема є! Щодо акції протесту, про що кажуть селяни. Розумієте, треба звертатися всетаки до відповідних органів. Це важливо. Бо перекриють люди раз дорогу, а тут треба системно працювати. І ми як орган влади куди міг, направив звернення, – каже Василь Вікторович.

 Цікаво, що у обласній прокуратурі та в прокуратурі Смілянського району, куди зараз належить Городищенський район, звернення від громади не зафіксовані.

У Держекоінспекції центрального округу повідомили, що їм надходив лист від громади, однак там питання більше стосувалися кометенції Держпродспоживслужби. Тому інспекцією надано роз’яснення громаді, куди слід звертатися та що має бути зазначено в зверненні, щоб інспекція потім вже зверталася до інспекції України та отримувала погодження від Міндовкілля. І тільки на підставі звернень потім інспекція може отримувати погодження від міністерства на перевірку.

У Головному управління Держпродспоживслужби в Черкаській області роз’яснили «Прочерку», що буде перевірка, але непроста, а перевірка членами комісії, що створена на базі ОТГ:

– На період воєнного стану припиняється проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду. Це згідно постанови КМУ №303. І наскільки я знаю, то на рівні ОТГ створена комісія. І будуть обов’язково залучені наші спеціалісти, спеціалісти екоінспекції, землевпорядники, поліція, представники обласного центру контролю та профілактики хвороб. Крім того, будуть залучені і податківці, бо теж є питання. І в четвер планується виїзна комісія на місце, – каже начальник обласного управління Альона Бойко. – Бо саме у їх повноваженні, в повноваженні членів комісії на базі ОТГ це робити. І тут вже ми будемо долучені. Бо насправді це повноваження ОТГ. І це ми роз’яснили у відповідь на колективне звернення, яке було направлено нам. І багато місцевого самоврядування саме так і виходить з положення, якщо є подібні випадки.

Назарій Вівчарик

Публікація підготовлена в рамках проєкту “Підвищення стійкості українських ЗМІ”, який Реалізується Фондом «Hirondelle» (Швейцарія) та Інститутом регіональної преси та інформації, IRMI (Україна).


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-2 #5 Чiп не Дейл 04.05.2023 01:47
Через суд підприємство повинно зробити якось як роблять на інших птахофермах. Мабуть що існують варіанти щоб і підприємсто працювало і люди не страждали
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #4 Рекс 03.05.2023 07:25
То надо ці контори взагалі існують, якщо з них ніякого толку нема ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 мухи і відходи 02.05.2023 17:14
гарно
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Жирні контори 02.05.2023 13:30
Діди тєрпєлі і вам вєлєлі!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 правда 02.05.2023 11:53
у мене таке враження, що вся надія на офіцера громади. З фраз посадовців випливає, що вони вражені інфекцією бюрократії і їм пофік. а ті дві контори виділені жирним взагалі десь соплі жують
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100