З перших днів війни російські військовослужбовці використовують сексуальне насильство як метод ведення війни. Це «тихий» злочин, тому виявляти, допомагати і реабілітовувати постраждалих досить важко. Їм необхідна всебічна правова та соціально-психологічна допомога.
Публічне обговорення на цю тему проходить сьогодні в Черкасах, детально обговорюють як взаємодіяти органам місцевої влади та громадськості у запобіганні та реагуванні на сексуальне насилля. Складна тема сьогодення, болюча. Серед спікерів – представники правоохоронних органів, представники влади.
Як було повідомлено, транзитом через Черкаську область впродовж повномасштабного вторгнення проїхало до 200 тис осіб.
Як зазначив голова ГО "UA Experts", член виконкому української асоціації прокурорів Сергій Ніженський, що нині за статистикою жертвам від 4 до 80 років.
– Тема вкрай важлива, і необхідна співпраця не лише соціальних служб, а й правоохоронних органів для кращого реагування на такі злочини, – говорить Сергій Ніженський.
Урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насиллю, пов'язаному зі збройною агресією Росії проти України, та надання допомоги постраждалим Катерина Левченко каже, що часто жертви такого насилля бояться говорити про це, бо їм і соромно, і вони хвилюються через подальшу стигму та дискримінацію щодо оточення внаслідок розголосу.
реклама