У 2023 році за сприяння фахівців Черкаської обласної служби зайнятості було працевлаштовано більш ніж 6000 наших громадян. 700 осіб були забезпечені тимчасовою зайнятістю. Щодня центр зайнятості пропонує клієнтам близько 1000 пропозиції роботи. Про це повідомила під час брифінгу заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Спікерка назвала активні програми, які центр зайнятості пропонує претендентам на роботу та роботодавцям:

– Насамперед поговоримо про освітні програми. Ми надаємо ваучери й сертифікати на навчання. Кожному, хто бажає підвищити свій кваліфікаційний рівень, отримати нову професію, спеціалізацію, ми можемо запропонувати оплатити навчання.

IMG_20230810_161737

Якщо особа має статус безробітного, вона може скористатися ваучером, який включає 95 професій, більше ніж 300 освітніх програм. Навчання відбувається в Черкаській області, й поза її межами.

Якщо особа не має статусу безробітного, зокрема вона працевлаштована, їй нададуть ваучер на навчання. У 2023 році оновили перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати ваучер. Він включає 123 назви, серед яких: IT-галузь, будівництво, психології, соціальна робота. Вартість і сертифікату і ваучеру складає 10 прожиткових мінімумів для працездатних громадян (майже 27000 грн)

– Наступна програма для роботодавців. Вона передбачає компенсацію єдиного соціального внеску та частини заробітної плати, у випадку, якщо роботодавці працевлаштовують різні категорії громадян: внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, особи з інвалідністю, молодь до 25, 35 років, особи передпенсійного віку, – додала Марина Сорокіна.

Розповіла спікер і про гранти. Існують дві програми, спрямовані на розвиток малого бізнесу, якими опікується служба зайнятості. Одна програма почала працювати в поточному році: вона розрахована на учасників бойових дій та членів їхніх сімей, а розмір гранту – від 50 000 до мільйона гривень.

– На сьогоднішній день створено 128 робочих місць грантоотримувачами, на яких працевлаштовані мешканці нашої області, – зазначила спікерка.

Детальну інформацію про програми можна отримати на сайті Державного центру зайнятості і Черкаського обласного центру зайнятості.

Юлія Капуш

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100