У приміщені смілянського культурно-освітнього центру відбулася зустріч представників міської влади, працівників, діячів культури і громадськості, які обговорили тему: «Бібліотека і громада: співпраця в реаліях воєнного стану».

Смілянські міські книгозбірні — а їх разом із центральною міською бібліотекою ім. Олени Журливої наразі налічується сім — завжди відігравали помітну роль у культурному житті міста, були і залишаються осереддям різноманітної просвітницької роботи. Але з початком повномасштабної російської агресії Сміла стала тиловим містом, де знайшли тимчасовий притулок тисячі вимушених вигнанців, переселенців і біженців, усі вони потребують не лише матеріальної підтримки, соціального захисту, а й реалізації своїх духовних, інтелектуальних, культурних потреб, тому смілянські бібліотеки активно включились у пошук нових форм діяльності.

378349258_1457975908337096_9014852101532272062_n

Про це у своїй доповіді розповіла директор бібліотечної системи Сміли Ірина Огус. Вона розповіла про те, як книгозбірні переорієнтувалися на роботу в умовах постійних загроз російських ракетних обстрілів, аварійного відключення тепла та електроенергії тощо. Бібліотеки Сміли, не полишаючи свого головного призначення бути культурно-просвітницькими центрами, посилили роботу з патріотичного виховання, розробили й впровадили форми активної допомоги військовим ЗСУ, взялися за популяризацію української мови серед переселенців зі східних областей України, що перебували під тотальним гнітом російської мови та її повсюдним насадженням, знайшли можливість для реалізації різноманітних гуманітарних, волонтерських проектів, міжнародної партнерської співпраці.

Заступниця міського голови Тетяна Карло позитивно оцінила роботу бібліотечної системи міста і запевнила, що міська влада й надалі опікуватиметься цим вектором культурного життя Сміли, поліпшуватиме умови праці бібліотечних працівників, сприятиме поповненню фондів українськомовної літератури широкого профілю.

У цьому ж запевнила своїх підлеглих начальник відділу культури Ірина Бобошко, а начальник міського управління освіти, молоді та спорту Тетяна Трушкова розповіла про участь шкільних бібліотек у житті смілянської громади.

376849194_1457975818337105_7619570545687698405_n

Учасники зустрічі ділилися досвідом, говорили й про насущні проблеми, висловлювали нові ідеї. Відомий громадський діяч Сміли, військовий офіцер ЗСУ Анатолій Терещенко наголосив на важливості подальшого і рішучого очищення бібліотечних фондів від російської «спадщини», поповненню фондів виданнями сучасних українських авторів.

Високу оцінку смілянським бібліотекарям дали присутні гості — ті самі вимушені переселенці зі Сходу України, котрі нині беруть активну участь у культурному житті Сміли, є постійними користувачами книгозбірень.

На завершення учасники розглянули пропозиції, що надійшли, і прийняли стратегію подальшого розвиту бібліотечної системи Сміли, підвищення її ролі в сучасних умовах.

Олександр Слєпцовський

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100