Учора у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про внесення змін до закону «Про вибори народних депутатів» щодо повторних виборів народних депутатів в одномандатних виборчих округах.
Відповідно до поданого проекту, вносяться зміни до трьох статтей Закону. Так, наприклад, якщо в чинній редакції сказано, що повторні вибори призначаються «в одномандатному окрузі Центральною виборчою комісією у разі визнання виборів депутатів в цьому окрузі такими, що не відбулися, або якщо особа після її обрання не набула депутатського мандата в порядку, встановленому цим Законом», то автор пропонує додати ще й слова «або у разі неможливості достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі».
Такі ж доповнення – «про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів» унесено ще в статті, де йдеться про строки проведення виборів та повторні вибори.
Як прокоментував «Прочерку» голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик, такі зміни до Закону – це спроба вийти з глухого кута, куди себе загнали ЦВК та Верховна Рада.
– Це намагання повернути все в законне русло і призначити перевибори вже в рамках закону, оскільки нині законних підстав для цього немає, – коментує пан Максим.
За його словами, імовірно, що ці зміни до Закону ухвалюватиме вже новий парламент наприкінці січня – на початку лютого. І якщо буде призначено нові вибори, то орієнтовно вони відбудуться у квітні.
Кандидати, які нині ще можуть відстояти своє право бути визнаними переможцями в «проблемних» округах, у разі прийняття змін до Закону, втратять таку можливість.
Нагадаємо, відповідно до заяви, яку оприлюднила Черкаська обласна організація КВУ, вона здивована рішенням ЦВК про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах №№ 194 та 197 та пропозицію провести повторні вибори у цих округах.
Так, щодо виборів на ВО № 194, то, на переконання експертів, вони відбулися без порушень, які могли б вплинути на результат. «Волевиявлення виборців є очевидним і відрив переможця виборів Миколи Булатецького від основних конкурентів є беззаперечним», – ідеться в заяві.
Що ж до іншого «проблемного» округу на Черкащині – № 197, то тут вибори «супроводжувались постійними конфліктами, документально зафіксованою фальсифікацією результатів на користь одного з кандидатів і безпідставним затягуванням визначення результатів». У цьому окрузі, на думку КВУ, «доцільно провести частковий або повний перерахунок виборчих бюлетенів за участі представників ЦВК, народних депутатів, офіційних спостерігачів і визначити переможця виборів».
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису