У Черкаській області 9 закладів охорони здоров'я мають договір з Національною службою здоров'я України на пакет «Медична допомога при гострому мозковому інсульті».
До безоплатного пакету послуг входять: тромболітична терапія, нейрохірургічні втручання, знеболення, протягом усіх етапів діагностики й лікування, ліки та медична реабілітація.
Про це розповіла завідувачка неврологічного відділення Черкаської обласної лікарні Наталія Атамась.
– Протягом дев'яти місяців 2023 року на Черкащині зафіксовано 3175 випадків інсультів. За цей період у стаціонарах області проведено 173 тромболізиси – ін'єкцій ліків, які швидко розчиняють тромб, а також 11 видалень інсульт-гематом.
Важливим етапом лікування також є вчасно проведена реабілітація. В області розгорнуто 180 реабілітаційних ліжок для допомоги дорослим і дітям. У Черкаській обласній лікарні повноцінно функціонують 50 таких ліжок, відділення працює мультидисциплінарною командою, – сказала Наталія Атамась.
За словами Наталії Атамась, на кінець війни кількість таких захворювань може збільшитися. Йдеться не лише про людей похилого віку. Це пов'язано зі збільшенням факторів ризику, обмеженням можливості профілактичних заходів та кадровими медичними проблемами.
За словами завідувачки відділення цереброваскулярної патології Черкаської обласної лікарні Ольги Товстоп'ят, для профілактики інсульту треба вести здоровий спосіб життя. Інсульт – це наслідок гіпертонії високого типу, ожиріння, шкідливих звичок. Паління та зловживання алкоголем призводять до патології судин, через що може виникнути ішемічний чи геморагічний інсульт.
Фахівець дала рекомендації, як виявити інсульт, і як діяти далі:
– Перші ознаки інсульту: порушення мовлення, погіршення зір, запаморочення, «перекошення» обличчя і слабкість у кінцівках. Навіть якщо є одна ознака, найперше, що треба зробити – викликати швидку допомогу. Інсульт боїться швидкості. Чим швидше ми будемо реагувати на його появу, тим менше шансів, що він зробить людину інвалідом, або людина загине.
9 медичних закладів Черкащини, які мають договір з НСЗУ:
Черкаська обласна лікарня;
Третя Черкаська міська лікарня швидкої допомоги;
Уманська міська лікарня Уманської міської ради;
Уманська центральна районна лікарня;
Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
Золотоніська багатопрофільна лікарня;
Смілянська міська лікарня;
Смілянська багатопрофільна лікарня імені Софії Бобринської;
Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня.
Юлія Капуш
Читайте також:
За що пацієнти мають платити в лікарні і за що платить держава?
Коментарі
Так написано- можна.Але це не значить шо безоплатно.
Стрічка RSS коментарів цього запису