Ірина Грабовська, Дарія Піскозуб, Андрій Новік та Павло Дерев'янко поспілкувалися з книголюбами у Черкаському художньому музеї.
Черкаси – одне з трьох міст, до програми туру також увійшли Київ та Чернігів.
Ірина Грабовська відома, завдяки своїм творам «Машина», «Гемма», Дарія Піскозуб – «Леобург», «Зірки й кістки». Разом авторки є співзасновницями Фантастичних talk(s) – ютуб-каналу про фантастику. Андрій Новак видав трилогію темного фентезі «Літопис Сірого Ордену», а Павло Дерев'янко трилогію темного міського фентезі «Книга змін». Усі працюють в ІТ-галузі, мають подвійну професію, і саме це їх об'єднує, – поділилися гості.
Зустріч була неформальною. Письменники наосліп тягли завчасно-заготовлені папірці з тематичними питаннями, по черзі відповідали на них.
На питання «Чи маєш ти якісь письменницькі ритуали?» Ірина Грабовська відповіла:
– Наприклад, першу книгу із своєї трилогії «Зірки й кістки» я почала писати 12 березня, закінчила 12 квітня, наступну почала 3 червня, а закінчила 3 травня.
Одноголосною була відповідь на питання «Чи з'явилися зміни в творчості після 24 лютого?».
– Побоювалася писати, де в центрі дій Україна, тому що розуміла: пишу не лише як письменниця, а й як громадянка. Я повинна повністю вивчити період, в якому працюю, мені здавалося, що це дуже складно. Після 24 лютого усвідомила: не в нашому випадку не робити чогось, пов'язаного з життям навколо нас, бо це зроблять ви знаєте-хто і ви знаєте-як, – сказала Дарія Піскозуб.
Павло Дерев'янко розповів, що після повномасштабного вторгнення з'явилося масове зацікавлення українськими книгами. За словами письменника, їм пощастило писати в такий бум. Українські автори писали фантастику ще в 2005 році, але не змогли набути такої популярності. На той час у нас її видавав лише одне видавництво, або росіяни.
– Я відкрила для себе нових авторів, до зустрічі знала тільки Ірину Грабовську і Андрія Новіка. Круто, що в Черкасах відбуваються такі заходи, а особливо те, що вони безкоштовні, – поділилася враженнями про захід черкащанка Анастасія Панченко.
Під кінець зустрічі кожен міг запитати у авторів, що цікавить, придбати їхні книги, а також отримати автограф на книзі, яку приніс з собою.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Покоління пепсі не читає взагалі нічого довшого за 250 знаків.
Не читають навіть ті, що вміють читати.
Стрічка RSS коментарів цього запису