24 листопада у Придніпровського районному суді Черкас відбулося чергове засідання у справі колишнього депутата від партії "ОПЗЖ" Олександра Замирайла, якого обвинувачують в колабораціонізмі, повідомляє «Про все».

54f79e94-753e-46b4-852d-3239b90344b6-1024x577

Адвокат підсудного Андрій Смоляр вимагав переглянути оригінали записів у справі.

- До справи мають бути приєднані оригінали записів. Коли ми вперше в суді вмикали записи з дисків, на файлах було вказано, що це аудіо/відеозапис і формат - MP4, а коли його вмикаєш - там просто аудіо, файл MP3. Це означає, що це щось скомпоновано, проведений монтаж. Це все, будемо казати м'яко, неправдиво, - сказав Смоляр.

- Я вважаю, що сторона захисту під надуманими приводами намагається оспорити очевидні речі, - зауважив прокурор.

Суддя зазначив, що підстав для задоволення клопотання захисту обвинуваченого щодо призначення експертизи доказів немає. Надалі учасники процесу перейшли до судових дебатів.

- Олександр Замирайло обвинувачується у виправданні російської агресії проти України та глорифікації окупантів. Є 10 епізодів висловлювань Замирайла, що свідчать про виправдовування та глорифікацію російської агресії. Суд також допитав свідків, які підтвердили схильність обвинуваченого до подібних висловлювань. Навіть сам Замирайло у судовій залі підтвердив вказані розмови, хоч і намагався ввести в оману, сказавши, що його слова "за побєду росії" стосувалися перемоги України. Під час тривалої війни, коли щоденно гинуть люди, народний обранець, місцевий депутат, позитивно ставиться до ворожої агресії. Це також певний внесок у гібридну війну, яку рф веде проти України, - сказав прокурор.

5d993f91-f953-4dd6-8182-f8a4e541b012-1024x577

Враховуючи відсутність пом'якшуваних обставин, зокрема щирого каяття, прокурор назвав доцільним призначити обвинуваченому максимальне покарання строком на 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Адвокат Смоляр натомість заявив, що Замирайло ніяк публічно не проявляв прихильності до рф.

- Необхідно звернути увагу, на яких підставах, правових основах було зроблено всі ці записи у квартирі, яка належить Замирайлу. Не було ні єдиного факту, що Замирайло де-небудь давав яку-небудь оцінку агресії рф проти України. На яких же підставах орган розслідування звернув на нього таку пристальну увагу? Ми бачимо, що ніяких негативних наслідків через висловлювання обвинуваченого не наступило і не могло наступити. Ми повинні відрізняти, що є, а що не є злочином. Вважаю, що наявні записи є недопустимими доказами. Доказів про винуватість Замирайла - недостатньо, тому мій підзахисний має бути виправданим, - переконаний Смоляр.

- Мені інкримінують те, що я такий злочинець. Але не було поданого жодного доказу, що я зробив якесь правопорушення. Моя позиція була і є проукраїнською. Розмови між людьми вдома не заборонені законом, — сказав Олександр Замирайло.

Суддя оголосив перерву в засіданні до 14:00 22 грудня.

Нагадаємо, що Олександру Замирайлу повідомили про підозру в державній зраді в серпні 2022 року. За інформацією СБУ, він не лише виправдовував російську агресію проти нашої держави, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині.

Серед матеріалів справи: переписки та записи розмов Замирайла, в яких він підтримував російську агресію проти України та глорифікував окупантів, зокрема використав фразу: "Ну, давай за побєду, за побєду росії в етой войнє, за побєду росії во всьом мірє".

реклама

Коментарі  

 
+4 #2 СОЛДАТ 26.11.2023 16:37
Цитую А можно так:
щоб він десь з драбини впав, та й закрити тіло в зв'язку зі смертю невдалого колаборанта?

Драбина-для продажного судді.Ну а для цього виродка потрібен військовий трибунал.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 А можно так 26.11.2023 13:21
щоб він десь з драбини впав, та й закрити тіло в зв'язку зі смертю невдалого колаборанта?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100