Священника Свято-Покровського храму, що у селі Городецьке на Уманщині, Дмитра Плаксивого, відсторонили від служіння через звинувачення у прокльонах та чаклунстві. Утім парафіяни висловили йому підтримку.
Жителі села Городецьке збирали підписи за те, щоб священника повернули, повідомила кореспондентка Суспільного Людмила Трум з місця події.
Голова зборів, місцевий житель Юрій розповів, що священника звинувачують у тому, що він робив обряди із землею з кладовища:
"У заяві батюшку звинувачують у тому, що він ніби то займався прокльонами, ходив на кладовище, брав з могил землю та робив певні обряди, маніпулює людьми, вживає алкоголь та відмовився від ходіння-щедрування для воїнів ЗСУ, через що посіяв ворожнечу між старостою села, головою господарства та головою Паланської ОТГ".
Указом керівника Черкаської єпархії ПЦУ митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана ієрею Дмитру Плаксивому заборонено проводити богослужіння. Також його зняли з посади настоятеля релігійної організації "Релігійна громада парафії Покрови Пресвятої Богородиці". Причина, яка вказана в указі — "невідповідність сану священнослужителя, численні порушення та відповідні скарги на його дії".
Місцеві жителі виступили на підтримку священника. Жителька села Ганна пояснила, що він у місцевому храмі почав служити нещодавно:
"Ми зібралися, аби батюшку відновили. Таке вже про нього розповідають, це ж треба було придумати. Він тільки рік чи два як служить. Ще такого батюшку як він треба найти".
Після обговорення люди склали звернення з підписами, де просили вище духовенство відновити ієрея у священстві, зазначив голова зборів Юрій:
"Ми ще будемо клопотати про притягнення до відповідальності осіб, які причетні до наклепу та людей, які підробили підписи у заяві про відсторонення священнослужителя".
Як розповів митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у коментарі Суспільному, ієрей Дмитро не вперше потрапляє під заборону звершувати богослужіння:
"Цей священник введений був в клір єпархії по протекції колишнього священника із села Городецьке який зараз емігрував у Сполучені Штати Америки. Невдовзі він зробив грубе порушення і декілька раз звершував богослужіння на парафії, яку обслуговував інший священник Уманського. Після скарги від священників Уманського благочиння на отця Дмитра, я його заборонив у священнослужінні, тому що і так знімав з нього попередню заборону з умовою що він буде священно діяти", — пояснив митрополит.
З його слів, попередня заборона стосувалася скарг на отця Дмитрія від парафіян Червоної Слободи стосовно порушення церковної поведінки.
"Через певний час він (отець Дмитрій - ред.) виявив своєрідне розкаяння у порушенні церковної поведінки і за нього мав ходательство благочинний Уманського благочиння, а також громада села Городецьке. Зважаючи на це я зняв з нього другу заборону і дозволив йому продовжувати служіння на даній парафії вже як настоятель".
Утім невдовзі на отця Дмитрія знову зʼявилася низка скарг від місцевих жителів, додав митрополит:
"Пройшов рік і на нього знову ми отримали низку скарг від громадян, і відповідно, все те що написано в указі, але приправлене багатьма випадками і свідченнями постраждалих від нього жителів села Городецьке. Тому зараз він остаточно заборонений у священнослужінні і виведений поза штат Черкаської єпархії і взагалі із Православної Церкви України", — розповів владика Іоан.
реклама
Коментарі
В чужий монастир зі своїм статутом не ходять. Ніхто не примушує Вас до членства саме в цій церковній організації. Не подобаються її порядки - створюйте свою, і там порядкуйте як заманеться. Саме в цьому полягає свобода вибору в цивілізованому 21 столітті. А не в тому, щоб всіх під себе шикувати.
Виховуйте своїх дітей,як хочете, і не пхайте носа до чужих. Дикуни зі смартфонами, виховані ВАМИ, нині по генделиках бикують, і людей грабують, а не Богу моляться.
Стрічка RSS коментарів цього запису