У Черкасах відбулася презентація адаптивних видів спорту для ветеранів: баскетбол на візках, настільний теніс, стрільба з лука, легка атлетика, кросфіт, пауерліфтинг та волейбол сидячи. Адаптивні види спорту демонстрували ветерани російсько-української війни 2014 року.
Вдячність захисникам висловила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна:
– Я пишаюся кожним, хто нас захищав. Після поранень хлопці гідно повернулися до цивільного життя – пішли в спорт. Не важливо, які травми вони отримали. У кожного українця, хлопця, чи дівчини, чоловіка, чи жінки, є ген воїна, ген захисника. Ми це демонструємо на фронті. Ніхто не думав, що ми будемо перемагати ворога, виженемо окупантів із Київщини, Сумщини, Чернігівщини на початку війни. Кожен, не чекаючи якогось заклику мобілізуватися, просто пішов з тим, що було, вигнав ворога.
За словами міністерки у справах ветеранів, до початку повномасштабної війни в електронному єдиному державному реєстрі ветеранів вже було 500 000 осіб. Після перемоги це число сягне більше, ніж 4 мільйонів (йдеться про 10% населення, яке мало досвід війни, або яке мало в своїх родинах захисників та захисниць).
– Спорт – це один із елементів реабілітації. А також приклад того, що людина може подолати свої фізичні проблеми: підтримувати здоровий спосіб життя, змагатися, перемагати, представляти свій край та Україну у світі, – наголосила Юлія Лапутіна.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко запевнив, що черкаська міськрада продовжуватиме розвивати спорт у місті:
– Ми надзвичайно пишаємося нашими хлопцями, які гідно представляють Черкаси на міжнародній арені, досягають значних результатів. Попри гіркий досвід, я впевнений, що багато спортсменів, які рівняються на наших героїв, і надалі будуть робити все можливе й неможливе, щоб популяризувати країну.
Прапор Черкас, підписаний учасниками заходу, передали ветерану Артему Лукашуку, який у березні 2024 року представить місто на змаганнях у Римі.
Очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець сказав, що у військовій адміністрації приділяють велику увагу ветеранській політиці. Це треба робити не тоді, коли закінчиться війна, а коли ми все частіше зустрічаємо хлопців після тяжких боїв.
– Ми проаналізували стан надання послуг, зокрема послуг реабілітації, в наших громадах, і знаємо, куди рухатися. На Черкащині маємо заклади, законтрактовані з Національною службою здоров’я України: 9 – амбулаторна реабілітація, 6 – стаціонарна. Сьогодні акцентуємося на взаємодії громадянського суспільства, громадянських спільнот, громадських організацій, влади, – повідомив Ігор Табурець.
Про особливості своєї роботи розповів тренер спортсменів Роман Данилюк. Він також обрав для себе професію реабілітолога:
– Я вже 9 років у Національній збірній, у нас є параолімпійські спортсмени з різними вадами. Тренер повинен поглибитися в поранення, захворювання команди, розуміти, яке навантаження можна давати, яке ні, коли яке відновлення. Перед тим, як приступити до тренувань, потрібно усвідомлювати, що ти несеш велику відповідальність за цих хлопців. По-перше – їхня реабілітація, по-друге – спорт.
Колишній прикордонник 11-го прикордонного загону міста Краматорськ Олексій Юхимець продемонстрував заняття тенісом та тренування на біговій доріжці.
– Спорт – гарне рішення, щоб хлопці, окрім фізичного навантаження, не нудьгували вдома, і не забивали собі голову негативними думками, – сказав Олексій Юхимець.
Ветеран поділився, перше, що порекомендував йому реабілітолог після поранення, був саме спорт.
Юлія Капуш
реклама