У Черкасах бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи списали близько 80 тисяч книг. Це тридцять відсотків фонду. Про це повідомила директорка черкаської міської централізованої бібліотечної системи Олена Шор.
Всього до складу системи входить 14 бібліотек.
– Здавна бібліотеки формували фонди згідно тематико-типологічного плану поповнення. А які часи були? І тому переважно всі книгозбірні мали цілий пласт російськомовної літератури. Сьогодні люди не хочуть читати книги мовою агресора. І ми за два останні роки списали 80 тисяч книг. Але на превеликий жаль, поповнення фондів не встигає за нашими потребами, за вимогами наших користувачів. Тож є ще галузева література. Це література з питань математики, фізики, хімії, якої мало українською мовою. Тож дещо з російськомовного матеріалу довелося поки лишити. Хоч воно насправді застаріле. Але чекаємо оновлення. Також маємо деяку літературу зарубіжних авторів, які ще не перекладені на українську мову, – сказала пані Олена на круглому столі "Бібліотеки і читання в умовах війни", що відбувся сьогодні.
Бібліотекарів пригадали початок повномасштабного вторгнення.
– Ми спершу закрилися днів на десять. Та потім побачили, що слід працювати, бо багато хто хотів розради, люди стали звертатися за книгами. А ще ж багато хто був користувачами наших інтернет центрів, бо бібліотеки не просто видають книги, це центри дозвілля. Діяли в нас і волонтерські пункти, і пункти незламності, – каже Олена Шор. – До слова, сьогодні люди більше беруть саме українську літературу. До нас у Черкаси приїхали і переселенці. Багато з них російськомовні, але ми пропонуємо їм україномовну літературу і вони беруть, беруть і дитячу літературу, щоб читати діткам українською і самим призвичаюватися.
За її словами, є люди, що принципово хочуть тепер читати лише українською мовою. Навіть якщо в бібліотеці пропонують як альтернативу відомого автора в російському перекладі за відсутності в даний момент українського перекладу, то вони відмовляються. І очікують, коли до них дійте черга.
– Книги знижують рівень стресу, продовжують життя, а в час війни допомагають зберегти ментальне здоров’я, додають сил. Під час Другої світової війни уряд США передав на фронт 122 мільйони книг, розуміючи це, – зазначає завідувач методичного відділу черкаської міської бібліотека ім. Лесі Українки Тетяна Мазур. – Дуже шкода, але ми бачимо, що росія знищує все українське, станом на грудень в Україні знищено через повномасштабне вторгнення 130 бібліотек. Частково пошкоджено 400 бібліотек. Така велика цифра. Знищено півтора мільйона українських книг.
До слова, у 2021 році 40 тисяч користувачів скористалися послугами бібліотеки у Черкасах, а вже у 2023 році на 1464 користувача більше.
– Наші списання переважають надходження. 80 тисяч вилучено за останні два роки, але на їх місце 8 тисяч лиш прийшло. Тож ми завжди раді новим книга, щоб поповнити фонди. І самі не сидимо на місці. Беремо участь в грантових проектах. Деякі виграємо. Так і з’явилася, наприклад, польська полиця, і ми отримали книги сучасних польських письменників українською мовою, – каже пані Наталія.
Вже цьогоріч бібліотека подала заявку на конкурс «Нова сторінка» і очікує на англомовні книги.
реклама
Коментарі
Своїми "здогадками" і "припущеннями" поділишся з психіатром під час чергового візиту до нього.Думаю що його це зацікавить А з приводу вибачень - я не бачу тут тих перед ким я чимось завинив.Твоя параноя не гідна чиїхось вибачень взагалі і моїх зокрема.
Можеш уявляти що завгодно, але т.з."російська мова" є мовою агресора і вбивці.І відношення до неї має бути відповідним.Принаймі на державному рівні.На побутовому рівні громадяни самі вирішать якою мовою спілкуватися. Перестань захищати придуману "російську" науку.Дуже смішно виглядаєш.Насправді ту науку придумали в переважній більшості чистокровні євреї,яким не пощастило своєчасно втікти з СРСР.
Для подібних істот всі окупанти є визволителями. Люди зараз називають таких "ждунами".
До речі, часто згадуєш кгб та комуняк - це вже за Фрейдом, вочевидь, маєш гріхи з минулим та бігаєш на короткому мотузку. Та й вибачитися тобі не завадило б.
У патріотів дуже проста логіка-якщо у 2017 р. кацапи закрили Бібліотеку української літератури в москві(а завідуючу бібліотекою судили), то чому ми не можемо закрити доступ до російських книг у своїх бібліотеках, тим більше що зараз кацапи прийшли до нас з війною?Тут справа не у відкритих росіянами теоремах і закономірностях .Справа зовсім в іншому і ти прекрасно це розумієш хоть і прикидаєшся дурником.Ферштеєн?
Теорія відносності не марксистська література.Просто її створив єврей з поглядами соціаліста, який виїхав з Німеччини після приходу нацистів до влади.Уважно читай що було написано - "марксистську ( і НЕ ТІЛЬКИ) літературу" Щодо вашої ворожнечі з "золотопідковним " ректором-розбирайтесь самі хто кому рабінович, мені це нецікаво.
Що, "стасіку" , часи трохи змінилися? Раніше ти написав би на мене донос і відправив в КДБ, а зараз скиглиш що я тебе ображаю.Не плач комуняко - читати твоі "дописи" теж не всім приємно, але ж керівництво "пристойного медіаресурсу" теж їх пропускає в ефір.
Про "знищення" в вищезазначеному матеріалі не сказано жодного слова.Книни списали з обігу-тобто вилучили з бібліотечних полиць і сховали з очей подалі.Ще живим "комуністам" та іншим совкодрочерам зразу згадалися часи коли Гітлер спалював марксистську( і не тільки) літературу на міських площах.У нас до цього не дійде.Згодом( коли прийде час) все буде здано на макулатуру і перероблене на щось корисне.
Стрічка RSS коментарів цього запису