реклама

реклама

ГО «Поклик Яру» займається культурно-освітніми та виховними заходами, керуючись метою виховання відповідальної молоді на засадах Побратимства, Дисципліни та Патріотизму. Одна з цілей організації – популяризація історичного регіону Холодного Яру.

1-3 березня ГО «Поклик Яру» проведе традиційне вшанування головного отамана Холодного Яру – Василя Чучупаки. Команди з усієї України подолають десятки кілометрів, змагаючись в знаннях з орієнтування та знайомлячись з легендарним краєм Черкащини. На шляху, який учасники самі собі оберуть, знаходитимуться звичайні та інтерактивні контрольні пункти. Задача команди – зібрати якнайбільше точок протягом 12 годин змагань.

428150942_935937224569699_1180772838567835905_n

Цілі змагу: вшанування пам’яті персони Василя Чучупаки та популяризація Холодного Яру не тільки, як місцевості з унікальним історичним спадком, а й зону особливої краси будь-якої пори року. Також учасники матимуть можливість випробувати свої фізичні та моральні якості, адже змаг на території Холодного Яру — ще те випробуванням на міцність. Велич постаті Василя Чучупаки важко переоцінити.

Хоробрість і військовий досвід майбутній отаман здобув на фронтах Першої світової війни. Мудрість і освіченість підкреслює фах сільського вчителя. Юний Василь швидко завоював авторитет в селян і у 25 років підпорядкував своїй владі всі села навколо Холодного Яру. Його слово було законом, а повага до нього – непорушною. Він – авторитет.

Взяв відповідальність та боровся з тими, хто намагався завдати шкоди українській державі так, що червоні окупанти десятою дорогою обходили холодноярські ліси. Зі слів організаторів: «Існує проблема, що холодноярських героїв не визнають на державному рівні і тематика Холодноярського повстання слабо поширена в українському соціумі. Роки радянської пропаганди дали певні плоди в цьому плані, адже існує міф, що повстанці на цих теренах були звичайними анархістами і бандитами, але це не так.

Холодноярська Організація мала свої програмні документи, в яких було зазначено, що їхня військова діяльність цілком підвладна законам УНР, яка на той час вела боротьбу проти більшовиків. Варто зазначити, що з початком повномасштабної війни український соціум змінюється, відбувається повернення до джерел нашої культури та історії. Дуже надіємось, що в майбутньому герої Холодного Яру, і в тому ж числі сам Василь Чучупак, перестануть бути табуйованою темою в українському суспільстві і будуть визнані державою.

Організація «Поклик Яру» прагне цього, підтвердженням чого є одна з цілей нашого туристичного змагу – сприяти поширенню слави про забутих, але важливих героїв української історії, як Василь Чучупак». Організація має власні соціальні мережі, де висвітлює власну діяльність і веде спілкування з підписниками. Тут ви також можете ознайомитися із майбутніми заходами організації: https://www.facebook.com/poklyk.yaru https://t.me/PoklykYaru https://instagram.com/poklyk.yaru?utm_medium=copy_link

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100