На літній час Україна традиційно переходить в останні вихідні березня. 

432962345_387188370791413_4093508819925236053_n

Тож 31 березня о 3 годині ночі ми знову переведемо стрілки годинника нa годину вперед. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб підготували поради, як зменшити негативний вплив від переходу на літній час.

Як переведення годинника впливає на організм людини?

За підрахунками ВООЗ в тих країнах, де є сезонне переведення годинників, близько 45% жителів страждають від безсоння.

Лікарі вважають, що зимовий час є більш прийнятним для організму людини, оскільки відповідає його біологічним ритмам. А ось переведення годинників на літній час може спровокувати проблеми зі здоров’ям.

Серед негативних наслідків такого переходу виділяють:

  • зниження тривалості і якості сну;
  • підвищення ризику серцево-судинних захворювань;
  • загострення хронічних хвороб;
  • погіршення самопочуття, головні болі (внаслідок збою «внутрішнього годинника»);
  • підвищення втомлюваності та зниження концентрації уваги.

Тривалість адаптації до нового часу в середньому становить 1-2 тижні та залежить від стану здоров’я та індивідуальних особливостей кожної людини.

Як підготуватися до переходу на літній час?

  • Регулюйте свій режим сну. За кілька днів до переведення стрілок годинника лікарі рекомендують почати прокидатися на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай. Таким чином організм зможе звикнути до нового графіку.
  • Дотримуйтесь режиму харчування. Борошняні та солодкі продукти на вечерю – не дуже хороше рішення, оскільки до ранку це може обернутися так званим «вуглеводним похміллям». Вся справа в тому, що процес перетравлення таких вуглеводів досить складний, і вночі організм не зможе повністю розслабитися. Перевантаженому адаптацією організму доведеться ще витрачати сили на боротьбу з наслідками цукрової інтоксикації.
  • Більше рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі.
  • Перехід на літній час має допомогти переглянути спосіб життя на користь здорових звичок, які додають здоров’я й адаптаційних можливостей у будь-яких умовах. Це прогулянки на свіжому повітрі, спокійне спілкування, читання перед сном. Важливо, щоб ви звикали якісно закінчувати день і бадьоро його починати – процедурами, що загартовують, і зарядкою.

Як би ви не ставилися до традиції переведення годинників, намагайтеся допомогти своєму організму пройти цей період легше і зробити свою весну продуктивною.

Пресслужба Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100