реклама

реклама Делікат

реклама

Перша парникова зелень і овочі можуть призвести до важких отруєнь через перенасичення організму нітратами.

Тож у Черкасах на Центральному ринку овочі та зелень досліджують та перевіряють на порушення нітратних норм, повідомив Суспільному лікар відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Бондаренко.

Центральний ринок. Суспільне Черкаси


Продавчиня Катерина Абросімова торгує петрушкою, шпинатом, щавлем, укропом, руколою, цибулею. Зелень на продаж вирощує в теплицях, та щодо вмісту шкідливих речовин у своїх товарах не переймається, адже підживлює їх натуральним добривом:

"Я ж в селі живу. Наприклад, із курячого посліду маємо перероблене таке чорненьке добриво або купляємо гній".

Уперше привезла зелень на продаж продавчиня Валентина Шульга:

"Я з восьмої години ранку на ринку. Може пʼять пучків цибулі продала, але її ще так багато, тієї цибулі".

З її слів, місцева лабораторія регулярно бере зразки товарів на аналіз, але у своєму продукті продавчиня впевнена:

"Це я у своїй теплиці вирощую, зокрема, шпинат і цибулю. А от кропиву збираю в лісі. Якщо, можливо, залишаються якісь відходи, то ті залишки перегнивають. Потім восени удобрюємо. А так то хімії немає, бо ми самі ж їмо", — поділилася пані Валентина.

Черкащанин Олександр розповів, що "хімії" не боїться: просто обмиває холодною хлорованою водою і все.

Не відмовляє собі в ранній городині й покупчиня Світлана Хомякова. Жінка розповіла, що продавцям довіряє:

"Узагалі, як правило, на ринку ніколи не запитую — вірю, а що робити? Просто хочеться вже, бо засумувала за красивим, кольоровим та свіжим".

Як зазначила продавчиня Наталія Данельчатенко, віру у порядність мають не всі:

"Ми як почали продавати редиску, огірочки, капустку, помідорчики бувають випадки, коли людина прийшла, наприклад, купити якісної редиски й переконатися в цій якості. Вона тоді купляє в нас, наприклад, кілограм редиски та йде до лабораторії. Після перевірки приходить назад і вже докупляє", — розповіла продавчиня.

Перша парникова зелень і овочі можуть призвести до важких отруєнь через перенасичення організму нітратами, повідомив лікар відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Бондаренко:

"Нітрати — це речовини, які постійно перебувають в обміні речовин довкілля, тому вони є у всіх фруктах, овочах. Для їхньої перевірки на нітрати є нормативи".

Лікар додав, що із проханням перевірки продуктів на вміст нітратів до центру контролю та профілактики хвороб може звернутися будь-яка фізична особа. Про процес перевірки розповіла фельдшерка-лаборантка Ірина Загородня:

"Увімкнули наш прилад і тут маємо табличку для вимірювання проб. За нею і будемо визначати нітрати. Ось хвилина минула, і прилад показав 82 при нормі 150".

Та центр контролю та профілактики хвороб виконує роз’яснювальну функцію, а все, що стосується безпечності харчових продуктів, покладається на Держспоживслужбу, зазначила начальниця відділу безпечності харчових продуктів Держспоживслужби в області Анастасія Водяник:

"У цьому сезоні на агропродовольчих ринках рання городина почала з’являтися в кінці березня. Тому з цього періоду маємо постійний є контроль. На ринках міста Черкаси та району дослідили 1490 зразків продукції".

З її слів, у 2024 році під час дослідження перевищення вмісту нітратів в овочах порушень не виявили.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 Лабаналіз ветерана кпрс 18.04.2024 13:35
показав, що це 100 відсодкове органічне добриво. Але не якісне, бо нашпиговане личинками посткомуністичн их ґельменітів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100