Проєкт «Синергія громадського та державного секторів для посилення захисту прав цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту в Україні», який впроваджує організація «Черкаський правозахисний центром», добігає логічного завершення.

Фото з нарад щодо реалізації проєкту

Фото з нарад щодо реалізації проєкту


Фахівці Черкаського правозахисного центру та його партнери з різних куточків України взялися провести аналіз завданих збитків громадам та допомогти створити дієві системи з реагування на вчиненні злочини російською федерацією, в тому числі надання підтримки постраждалому цивільному населенню. Про ініціативу та етапи її впровадження розповідав керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

Цікаво, що проєкт охопив не лише Черкащину, а й інші області, зокрема Донеччину, Чернігівщину та Сумщину.

Серед об’єктів дослідження були, зокрема, офіційні сайти Уманської та Черкаської міськрад, а також сайти інших міськрад в областях України.

Фахівці досліджували, чи є взагалі сайти в міськрад, чи є вони дієвими, чи мають певні розділи, присвячені тематиці, чи зазначені контакти відповідальних осіб, чи висвітлена інформація про плани відновлення громад, чи оприлюднена карта дорожніх збитків тощо. Загалом дослідження охоплює десятки сторінок, але що ж з’ясувалося?

Наприклад, на сайті Черкаської міської тергромади немає розділів присвячених питанням воєнних злочинів, механізмів захисту прав цивільних осіб тощо. Проте є контакти та графік прийому відповідальних осіб у міській/селищній раді, які відповідальні за надання підтримки/взаємодію з особами, які постраждали внаслідок російської агресії.

Загалом фахівці роблять висновок, що виконавчі органи міської ради недостатньо приділяють увагу оприлюдненню інформації про воєнні злочини, механізми захисту прав цивільних осіб, про плани відновлення громади, інформації про дорожню карту оцінки збитків та порядку їх фіксації, а також інформації про склад та результати діяльності комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/зруйновані/знищені об'єкти нерухомого майна. Та дають ряд рекомендацій органам влади.

Щодо Уманської міської тергромади, то вона теж недостатньо висвітлює порушену тематику. Так, не опубліковані контакти та графік прийому відповідальних осіб у міській/селищній раді, які відповідальні за надання підтримки/взаємодію з особами, які постраждали внаслідок російської агресії. Проте  є окрема вкладка, присвячена можливості отримання безоплатної правової допомоги, яка надається Уманським місцевим центром БВПД, де зазначені графік прийому та контактні телефони, але це не можна вважати інформацією про графік прийому посадових осіб виконавчих органів міської ради. Не висвітлена інформація про плани відновлення громад від наслідків агресії російської федерації та залучення експертів, громадськість до формування такого плану.

Фахівці дають ряд рекомендацій, зауважуючи, що попри те, що в Уманській громаді є власний інтернет-ресурс, виконавчі органи міської ради недостатньо приділяють увагу оприлюдненню інформації про воєнні злочини, механізми захисту прав цивільних осіб, про плани відновлення громади, інформації про дорожню карту оцінки збитків та порядку їх фіксації, а також інформації про склад та результати діяльності комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/зруйновані/знищені об'єкти нерухомого майна.

Водночас, така ситуація не з усіма сайтами органів влади. Наприклад, на сайті Сумської міської тергромади є розділ “Комісія з надання компенсації за пошкоджені/знищені об'єкти нерухомості через агресію рф”, де розміщено приклад позовної заяви щодо відшкодування майна та судову практику. Там створено також вкладку «Допомога внутрішнім переселенцям».

На сайті Краматорської міської тергромади є контакти та графік прийому відповідальних осіб у міській/селищній раді, які відповідальні за надання підтримки/взаємодію з особами, які постраждали внаслідок російської агресії. На сайті Іванівської сільської тергромади створено окрему вкладку “Комісії з розгляду питань щодо компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна”, в якій публікується інформація.

Скріншот зі звіту

Скріншот зі звіту


Але в цілому, сайти органів влади забезпечують громадян інформацією лише частково. Є спільні проблеми, хоч є і гарні приклади.

Загалом, як зазначають фахівці, проєкт стане для громад додатковою можливістю підвищити свої знання з Міжнародного гуманітарного права та впровадження дієвих програм з відновлення...

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США.

Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт:

http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100