В управлінні Державної пенітенціарної служби України в Черкаській області зазначають, що концепція державної політики щодо реформування кримінально-виконавчої системи на наступні 5 років та новий Кримінальний процесуальний кодекс знизять навантаження на слідчі ізолятори.
Розширення переліку запобіжних заходів, не пов’язаних із позбавленням волі (вводиться таке поняття як «домашній арешт») є важливим кроком, адже запровадження процедури досудової пробації, тобто супроводу людини, яка перебуває під слідством, дозволить суттєво збільшити кількість осіб, для яких може бути обране покарання, не пов’язане з позбавленням чи обмеженням волі. Таким чином буде досягнуто не тільки зниження навантаження на слідчі ізолятори, а й зменшення кількості осіб, позбавлених волі, у виправних закладах. У свою чергу, це веде до зменшення витрат на їх утримання, а також, що дуже важливо, люди залишаються членами суспільства і отримують шанс виправити свій злочин, не потрапляючи до місць позбавлення волі.
У результаті таких нововведень стає можливим перехід від утримання засуджених у гуртожитках казарменого типу до блочного їх розміщення. По-перше, це дозволить збільшити норми жилої площі на одного засудженого, а по-друге, значно поліпшити санітарно-епідеміологічну обстановку в установах виконання покарань.
На Черкащині вже розпочате переобладнання жилих приміщень на блочну систему. Наразі в Черкаській виправній колонії №62 вже в двох відділеннях завершено перебудову корпусів. В інших установах теж тривають роботи, інформують в обласному управлінні ДПтС України.
реклама