реклама

реклама Делікат

реклама

Моніторинговою групою, в складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Максима Тептюка, головних спеціалістів Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергія Строканя та Костянтина Швалі разом з координаторкою взаємодії з громадськістю Людмилою Проценко, для виконання функцій національного превентивного механізму здійснено відвідування відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Територіального центру соціального обслуговування Степанецької сільської ради Черкаської області.

Підопічні проживають у одноповерховій будівлі, вхід якої обладнаний пандусом; приміщення обладнано протипожежною сигналізацією.

438222439_952125876918493_2905500280262670051_n

Є огороджений двір, доріжки та альтанка з лавками та столом, де підопічні можуть проводити свій час на свіжому повітрі. На момент візиту в закладі перебувало 25 людей, з них - 10 жінок та 15 чоловіків, 12 з яких – це люди з інвалідністю.

Моніторинговою групою встановлено, що адміністрація Центру забезпечує побутові умови на достатньому рівні. Підопічні мають можливість вільно користуватися особистими речами та власними коштами.

Під час особистого спілкування скарг на неналежне поводження підопічні не висловлювали, водночас деякі підопічні під час проведення особистого конфіденційного спілкування скаржились на якість харчування.

У той же час, за результатами відвідування НПМ виявлено численні недоліки в роботі установи, що призводить до порушення прав підопічних:

Медична документація в закладі ведеться не належним чином.

Документи накопичуються хаотично, та у формі, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Керівництвом Установи не організовано проведення щорічного медичного огляду підопічних профільними лікарями.

На кухні та у складському приміщенні було виявлено велику кількість протермінованих продуктів харчування, які планувалося використати для приготування страв підопічним (яйця, масло, маргарин, творог, ковбаса, сметана). Добові проби були лише за 2 прийоми їжі і зберігались у відкритих ємностях на столі, а не холодильнику.

Окрім того, через відсутність добового меню за поточний та попередній дні неможливо відслідкувати їх відповідність.

Свідченням порушень права на приватність та повагу до гідності є відсутність в житлових кімнатах медичних ширм для здійснення гігієнічних процедур ліжко-хворим підопічним.

Під час відвідування виявлено й інші порушення прав і свобод підопічних інтернату, з метою усунення яких до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100