реклама Делікат

На Черкащині зловмисники почали активніше вчиняти шахрайства з використанням фішингових посилань тематики голосування та підписання петицій.

Про це розповів під час брифінгу старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ Олег Паншутін.

IMG_20240516_195219

– Зловмисники надсилають особисті повідомлення з проханням проголосувати, наприклад, за доньку в якомусь конкурсі, підписати петицію. Під час переходу за посиланням пропонується авторизуватися через месенджер або соціальну мережу. Після проведення цих дій обліковий запис стає доступним зловмиснику. Через добу він завершує всі інші сесії, обліковий запис буде повністю під його керуванням, – пояснив Олег Паншутін.

За його словами, з початку 2024 року на території Черкащини зафіксовано 104 звернення громадян щодо вчинення дій, пов’язаних з викраденням облікових записів користувачів месенджерів та соціальних мереж.

– У всіх зверненнях, де є технічна можливість, ми відслідковуємо ІР-адресу пристрою, з якого здійснювалося втручання в обліковий запис громадян. Практично у всіх випадках ІР-адреси належать провайдерам рф.

На сьогодні Департаментом кіберполіції знайдено й заблоковано 3 090 унікальних посилань на фішингові сайти.

Олег Паншутін нагадав методи захисту від інтернет-шахрайства:

  • Встановлення, регулярне оновлення ліцензійного програмного забезпечення.
  • Встановлення, регулярне оновлення антивірусного програмного забезпечення.
  • Використання додаткових рівнів перевірки під час входу в акаунти (двохфакторна автентифікація).
  • Перевірка достовірності сайтів. Уникнення підозрілих посилань, повідомлень.
  • Створення складних паролів для кожного облікового запису.
  • Регулярна перевірка банківських рахунків, транзакцій на наявність підозрілої активності.
  • Підвищення обізнаності серед громадян.

Юлія Капуш

Нині в Україні діє проект з кіберзбезпеки “БРАМА”. Його створено з метою очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, шахрайства та булінгу серед неповнолітніх. Проект у відкритому доступі. Ознайомитися з ним можна тут.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100