реклама Делікат

На Черкащині школярі від 10 до 15 років взяли участь у міжнародному дослідженні. Воно дає зрозуміти, як у країні серед різних груп учнів розподілені соціально-емоційні навички, як вони пов'язані з благополуччям молоді, навчальними результатами, мріями про майбутнє.

Вивчення проводили у 15 країнах, серед яких: США, Канада, Туреччина, Південна Корея, Японія, Італія, Фінляндія. В Україні до нього долучилися майже 5000 осіб.

IMG_20240516_232404

Результати дослідження за 2023-й рік озвучила під час брифінгу начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.

– Замірювали такі соціально-емоційні навички: наполегливість, відповідальність, самоконтроль, стресостійкість, впевненість у собі, енергійність, допитливість, креативність, толерантність, співпереживання. 19 регіонів країни змогли взяти участь у дослідженні, була представлена й Черкащина. Під час тривог, а також відключень світла нам вдалося все організувати, зібрати надійні дані, – сказала вона.

На сьогодні представлені результати у п'ятьох вимірах. Це вікові дистанції, гендерні дистанції, результати, пов'язані з передумовами до навчання, пов'язані зі здоров'ям та благополуччям, з навчальними результатами, кар'єрними перспективами.

– Якщо ми говоримо про вікові розбіжності: учні та учениці 15-річного віку сказали, що в них менш розвинені навички мотивації досягати, довіри, оптимізму, впевненості, ніж 10-річні. 10-річне учнівство говорить про те, що в них менш розвинені навички співпереживання та толерантності. Такі тенденції є у всьому світі, – пояснила Оксана Компанієць.

Фахівчиня зазначила, що, на відміну від решти учасників, в Україні однаково розвинена навичка оптимізму серед 15-річних хлопців та дівчат.

– Попри всі складнощі, які ми наразі маємо, українське учнівство найкраще піклується про своє здоров'я. Мова йде про 8-годинний сон, попри все, про вживання фруктів, овочів, про фізичну активність. Це один з факторів, який говорить про розвиненість соціально-емоційних навичок.

Дослідження провела Організація економічного співробітництва та розвитку (OEСР). Моніторинг на національному рівні здійснила громадська організація «ЕдКемп Україна» у співпраці з Державною службою якості України.

Юлія Капуш, фото Прочерку

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100