Черкащина матиме в Верховній Раді свого представника від ВО «Свобода». Ним став народний депутат, член фракції у Верховній Раді України, Уповноважений в Черкаській обласній організації ВО «Свобода» Юрій Сиротюк. Сьогодні він провів свою першу прес-конференцію у Черкасах.
– Вперше в історії українського парламентаризму в Верховній Раді утворена націоналістична фракція. Ми розуміємо, що фракція – це всього лише продовження нашої партії у парламенті. Відтак, щоб наші нардепи не відривалися від народу, кожен депутат-«свободівець», списочник він чи мажоритарник, закріплений за якоюсь областю і його завдання – допомагали місцевій громаді. Я радий, що цю функцію виконуватиму в Черкаській області, – зазначив Юрій Сиротюк.
Він повідомив, що хоч родом не з Черкащини, а з Волині, проте не раз бував у Каневі, на Холодноярщині. Юрій Сиротюк був одним з тих, хто встановлював пам’ятник холодноярським героям на хуторі Креселець.
У планах нардепа – відкриття громадської приймальні, робота зі зверненнями громадян та виконання контролюючих функцій.
– Зараз ми в меншості, тож поки що ми зобов’язані контролювати дії більшості. Але ми будемо активною меншістю, а не хлопчиками для биття, – запевнив Юрій Сиротюк. – Ви знаєте, що Черкащині підтримала опозиційні сили. Проблема лише в мажоритарниках, які одразу перейшли до влади. І в цьому проблема нинішньої виборчої системи, яку треба змінювати.
«Свободівець» під час прес-конференції декілька разів вжив слово «війна», запевняючи, що вона таки ведеться нинішньою «антиукраїнською» владою проти свого народу. У цій боротьбі нардеп закликав народ об’єднуватися.
Не обійшов увагою нардеп і обласну владу. Пригадав, як бачив у Києві журнал з неймовірною кількістю фотографій голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба.
– Погано, що козацький край перетворено на пізній, совковий Брежнєвський період. І ми робитимемо все, щоб Черкащину знали насамперед не за цим журналом, а як край Шевченка, Холодного Яру, край Богдана Хмельницького, – запевнив Юрій Сиротюк. – Однак без активної участі громади опозиції нічого не вдасться зробити.
Згідно Закону «Про статус народного депутата» «свободівці» планують звернутися до місцевої влади з проханням забезпечити громадську приймальню їхньому нардепу. Однак Юрій Сиротюк розуміє, що приміщення може знаходитись десь на задвірках. Проте зазначає, що він не бізнесмен, тож грошей для відкриття приймальні в центрі міста не має.
Поки громадська приймальня відкриється, в Черкаській області постійно працюватиме помічник-консультант нардепа.
– Ключове питання, чому ми сюди приїхали, так це для того, щоб працювати з українцями Черкащини! – запевнив Юрій Сиротюк.
реклама
Коментарі
А, от помічника-консультанта, який би займався прийомом громадян та підготуванням відповідних проектів звернень та запитів, а не тільки гордився корочкою і статусом, ще потрібно пошукати.
Я говорю те, про що було сказано на зустрічі Сиротюком. Обговорювали те, що далеко не всі знають історію нашого краю. Запитайте у будь кого на вулиці про Холоноярську республіку чи про Гайдамаччину, та 95 відсотків людей не знають нічого про це.
Про те чи кращий Сиротюк за Губського(він до речі не народний депутат) чи Яценка (в плані приїздів на Черкащину після виборів), можна буде говорити через 5 років його депутатства. А те що він один раз приїхав на "презентацію" себе, ще нічого не означає.
Цитата:
Тобто з цих слів виходить, що Сиротюк буде вчити нас любити свій край?
Реально, регіоналам він нічого не продавав. Як він може продати те, що й так створене регіоналами. Тільки недалекі вже не знають цього. А от на квартирку в Черкасах за рахунок справжніх патріотів він заробив.
Стрічка RSS коментарів цього запису