реклама

реклама Делікат

реклама

В Умані останні два тижні червня 2024 року не велися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у 2023 році влучила російська ракета.

Будинок в Умані. Суспільне ЧеркасиЗатримка виникла через відсутність плит перекриття, які завод не встиг виготовити. Станом на 3 липня будівництво продовжили, розповів Суспільному керівник підрядної фірми Віталій Короткошей.

Поблизу другого, вцілілого під’їзду зібралися жителі будинку, в який у 2023 році влучила російська ракета. Серед них Анастасія Петрова, яка проживала на першому поверсі зруйнованого під’їзду. Сюди, як і решта уманців приходить щотижня аби побачити як відбудовують її житло.

"Перший під’їзд повністю не жилий, все повиймали, все повирізали, всі труби повикидали. Щодо труб в другому під’їзді, кажуть, що їх будуть замінювати. Коли їх будуть замінювати? Не зрозуміло. Питаємо, всі нас ігнорують, самі собі по собі, приходимо до будинку, дивимося, а толку нуль".

Проживає нині у знайомих власниця квартири в першому під’їзді Марія Багінська. Сподівалась повернутися додому до настання холодів:

"Останніх півтора місяця вони взагалі не працювали, якщо вони будуть такими темпами відбудовувати, то невідомо коли вони відбудують".

Будинок в Умані. Суспільне Черкаси


У зруйнованому під’їзді багатоповерхівки зводять шостий поверх, пояснив майстер будівельної організації Олександр Черниченко.

"Якщо плити є, то хлопці працюють, монтують, всі на місці. Ну, якби були своєчасно всі плити, то оце за тиждень поверх був би. Проблеми у нас ще з електроенергією, що підлаштовуємось під неї. Робимо генератором, але генератором електроінструментом тільки можна. Кран не працює, зварювальний теж не працює".

Саме з відсутністю електроенергії пов’язує затримку на будівництві керівник підрядної фірми Віталій Короткошей. За його словами, завод вчасно не зміг виготовити замовлення на плити перекриття.

"Два тижні була пауза, тому що завод не мав можливості виготовляти плити, тому що те, що зараз відбувається з електроенергією в країні у них така ж сама, бо завод у Києві. Вони зараз трохи здвинули певні роботи свої і нас на першу чергу ставлять для того, щоб пришвидшити терміни виготовлення. Також ми звернулись до Черкаського заводу ЖБІ і вони візьмуть на себе частину тих робіт, щоб розвантажити і пришвидшити".

Будинок в Умані. Суспільне Черкаси


Віталій Короткошей розповів, що зараз почали монтувати шостий поверх:

"Зараз ми почали монтувати шостий поверх, це те, що зовнішні плити, продовжуємо утепляти фасад, задню сторону і почали сантехнічні роботи робити, зробили вже підвал і від завтра починаємо перший-другий поверх. Електрику ми вже розкидали по дев'яти поверхах".

Загалом, з 67 з половиною мільйонів гривень загальної вартості проєкту виплатили підряднику 14 з половиною мільйонів, розповів заступник начальника обласної військової адміністрації Антон Царюк. Проєкт фінансується з двох джерел — фонду ліквідації наслідків агресії зі співфінансуванням з місцевого бюджету:

"На сьогодні профінансовано 14,5 мільйонів гривень це ті роботи які були фактично виконані. Щодо термінів робіт, звичайно і ми маємо зауваження до забудовника і з суб’єктивних і об’єктивних причин, але проєкт має бути реалізований у 2024 році і в принципі сьогодні, якщо не буде кардинальних форс-мажорів так воно і буде".

Нагадаємо, 28 квітня о 4.30 ранку російські війська завдали ракетного удару по Умані. Одна з ракет влучила у девʼятиповерховий будинок. У знищеному під’їзді загинули 24 людини, із них шестеро — діти.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100