Залишається відкритим важливе питання щодо встановлення меж міста Черкаси.
Вони визначаються згідно із затвердженими та погодженим генеральним планом розвитку.
Генплан передбачає включення суміжних земельних ділянок та прилеглих до прибережної зони територій акваторії річки Дніпро, необхідних для перспективного розвитку обласного центру.
Однак, процедура затвердження меж Черкас зіткнулася з необгрунтованим включенням прилеглих територій до складу сусідніх об'єднаних територіальних громад.
Як наслідок, селищні ради сусідніх ОТГ приймають неправомірні рішення про передачу спірних територій у приватне землекористування. Рішення приймаються без урахування містобудівної ситуації на територіях, які межують з Черкасами.
Нещодавно Руськополянська ОТГ виставила на аукціон продаж права оренди земельної ділянки площею понад пів гектара, яка знаходиться поблизу місць поховання.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернув увагу на те, що ця ділянка межує з кладовищем, де в тому числі здійснюються поховання полеглих воїнів. І попри фактичне сусідство з могилами захисників, на ній можуть звести приватні об’єкти.
«Алея Героїв – це священне місце, де ми вшановуємо пам'ять тих, хто віддав своє життя за нашу свободу. Ми не можемо допустити, щоб поруч з'явилися комерційні об'єкти» - зауважив міський голова Анатолій Бондаренко.
Зі слів директора Департаменту архітектури та містобудування Артура Савіна, в результаті адміністративної реформи зі створення об’єднаних територіальних громад, які межують з містом, не були враховані важливі моменти розвитку обласного центру, передбачені генеральним планом Черкас. Це створює проблеми для перспективного та сталого розвитку обласного центру.
«Один з таких прикладів - земельна ділянка між вулицями Генерала Момота та Руставі. Її виставили на аукціон і передали у користування приватному землекористувачу. Її місце розташування не лише не відповідає містобудівним нормам, але й суперечить етичним міркуванням. Адже ділянка знаходиться в безпосередній близькості до кладовища та Алеї Героїв, де поховані захисники України. Будівництво на ній будь-яких комерційних об'єктів спаплюжить загальний вигляд Алеї Героїв. Крім того, в умовах повномасштабного вторгнення, ми, на жаль, повинні враховувати розширення кладовища для поховання полеглих захисників.
Враховуючи відмову наших сусідів, щодо затвердження меж міста, з урахуванням генерального плану, ми змушені звернутися до суду, з метою відстоювання своїх прав”, - прокоментував директор Департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.
Про це йдеться на сайті ЧМР.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису