Після дискусій у Черкасах оновили будівлю колишнього готелю «Слов’янський», який ще називали «Блакитним палацом».
Водночас, навпроти нього, по вулиці Хрещатик вирізали дерева: це стало помітно особливо в нинішню спеку.
Ситуацію прокоментували в міській раді. Директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Сергій Отрешко запевнив, забудовник не звертався до них, щоб оцінити стан дерев або отримати дозвіл на їхнє знесення.
– Вочевидь, будівництво повинно було б здійснюватися в межах і в спосіб, передбачений проектом реставрації. Об’єкт стовідсотково проходив комплексну експертизу. Однією зі складових комплексної експертизи є оцінка впливу на навколишнє середовище, відповідність діючим нормам, правилам. Гіпотетично, проектом могло бути передбачене знесення цих дерев, а можливо – ні.
Начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко наголосив, що вони вже 7 років не володіють інформацією щодо вирубки дерев там, де ведеться будівництво. Це пов’язано з функцією архітектурно-будівельного контролю. Раніше до них могли звернутися прості громадяни, запитати: хто, що будує й як. Зараз немає такої можливості.
Водночас початок липня на Черкащині видався сухим на найжаркішим за 100 років, повідомив очільник Черкаського центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
– На Черкащині утримується тотальна спека з температурою вночі 20-25 градусів за Цельсієм, вдень 35-37 градусів за Цельсієм. Звичайно, спека краще переноситься у парках, скверах, – сказав у коментарі Прочерку Віталій Постригань.
За його словами, бруківка в місті здатна нагріватися в сонячні дні до 60 градусів. Нагріваються й будівлі, що призводить до перегрівання повітря.
Також фахівець розповів, як здійснюється вимірювання температури навколишнього середовища – за допомогою психрометричної будки. Так вдається виміряти температуру самого повітря, а не, наприклад, бетону.
Найбільш поширений спосіб знайти прохолоду в місті – заховатися від спеки в затінку дерев, переконана завідувачка кафедри екології Черкаського державного технологічного університету Олена Хоменко.
– Навіть дослідження вчених в області міської кліматології показали, що саме дерева можуть в значній мірі впливати на температуру міста. На температуру будівель, біля яких висаджені та, відповідно, для яких утворюють тінь. Температура в таких будівлях може понижуватися навіть на 5 градусів за Цельсієм. Крім того, що дерева є регуляторами міського мікроклімату, створюючи тінь та поглинаючи сонячне випромінювання, вони ще й випаровують вологу за рахунок процесу транспірації. З точки зору їх впливу на стан довкілля, то всі ми знаємо, що саме зелені насадження називають легенями міст, завдяки їхній здатності очищувати повітря, зменшувати рівень шуму на дорогах.
Нагадаємо, що історичну будівлю у центрі Черкас «Готель «Слов’янський» викупило підприємство ПП «Крупське», яке входить до орбіти черкаського підприємця Андраніка Казаряна.
Будівля зведена понад 100 років тому на замовлення підприємця Скорини. Архітектором називають – Владислава Городецького. При будівництві використовувалися елементи таких стилів, як класицизм і модерн, а також має запозичення з будівель середньовічної близькосхідної архітектури.
У підприємстві «Крупське» обіцяли надати відповідь згодом.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису