Питання дотримання мовного законодавства у школах вивчено в межах всеукраїнського моніторингу, зокрема, і на Черкащині.
Про його результати розповіла начальниця обласного управління Державної служби якості освіти Оксана Компанієць на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як вона зауважила, вивчення провела Державна служба якості освіти України разом із уповноваженим із захисту державної мови.
– Загалом у цьогорічному дослідженні взяли участь майже 30 тисяч респондентів, – повідомила Оксана Компанієць. – Це учні 8 – 12 класів, їхні батьки та вчителі. Вони пройшли онлайн-анкетування. Зокрема, від нашої області участь у ньому взяли 1000 осіб. Результати опрацьовані й узагальнені. Відстежені загальні тенденції.
Дослідження показало, що частка респондентів, які послуговуються українською мовою як в освітньому процесі, так і в побуті, дещо зменшилася.
Водночас батьки учнів і учениць стали більш консолідованими у підтримці державної мови в усіх сферах життя. Простежується тенденція до систематичного вдосконалення знання державної мови.
– Зокрема, цьогоріч учнівство на 5% більше оцінило свій рівень володіння мовою як вільний, – додала Оксана Компанієць. – А практично половина опитаних учнів та учениць вказали, що послуговуються українською мовою в усіх сферах життя.
Проте є тенденція до зменшення використання здобувачами освіти української мови як під час уроків, так і в перервах між ними. Якщо у школі діти активніше використовують державну мову, то за її межами цей відсоток знижується.
– На думку вчителів, найбільш негативний вплив на рівень послуговування українською мовою спричиняють мова спілкування вдома та звичка, – прокоментувала Оксана Компанієць. – Таку ж саму думку підтримують і діти.
Повний текст дослідження є у відкритому доступі. Ознайомитися із ним можна тут.
Пресслужба Черкаської ОВА
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису