Протягом восьми місяців 2024 року, завдяки роботі відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області, повідомлено про підозру 42 особам, скеровано до суду 24 обвинувальні акти.
Про це розповів старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ Олег Паншутін.
– На сьогодні до відділу надійшло понад 1170 звернень від громадян. Це, здебільшого, дзвінки від нібито представників банківських установ, продаж неіснуючого товару. Не забуваємо й про втручання в облікові записи громадян. З початку року 224 особи повідомили поліції про злами акаунтів.
Зокрема, були зафіксовані 4 випадки кіберзлочинів з використанням штучного інтелекту.
– З кожним днем використання штучного інтелекту набуватиме все більшого й більшого поширення. Про що йдеться? Коли зловмисник отримує доступ до облікового запису, він бере звідти голосові повідомлення, записані власником, завантажує їх до нейромережі. Генерує нове повідомлення від імені власника облікового запису з проханням про грошову допомогу, підписати петицію, проголосувати за когось, – пояснив Олег Паншутін.
Фахівець нагадав, що в Україні діє проєкт з кібербезпеки «БРАМА». Його створено з метою очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, шахрайства та булінгу серед неповнолітніх.
Ознайомитися з проєктом можна тут: https://t.me/+WfphudAOpbhhZGJi
Юлія Капуш
реклама