реклама Делікат

За інформацією КНП «Смілянська міська лікарня», 23 вересня 2024 року зареєстровано два випадки захворювання на лихоманку Західного Нілу. 

460953040_499417869568462_8510356132739353822_n

Хворі – чоловік 60 років, який проживає в місті Сміла, та жінка 48 років, яка проживає в селі Залевки Степанківської громади. Захворювання діагностували за позитивними результатами дослідження сироваток референс-лабораторією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Усього в області цього року (серпень-вересень) зареєстровано чотири випадки захворювань на лихоманку Західного Нілу в Черкаському та Уманському районах.

Фахівцями Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проведено епідеміологічне розслідування випадків цього захворювання та ентомологічне обстеження осередків.

За результатами ентомологічного моніторингу на території області визначені комарі роду Culex та роду Aedes, які є факультативними орнітофілами, що передбачає їх участь у циркуляції вірусу гарячки Західного Нілу.

Що таке геморагічна лихоманка Західного Нілу

Геморагічна лихоманка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва – «качина лихоманка».

Головним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які у крові мають високі концентрації вірусу, а він циркулює в них до двох тижнів. Резервуаром також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, проте концентрація вірусу в них значно менша і зберігається він нетривало.

Переносники захворювання — численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби.

Украй рідко можливе контактне зараження кров’ю тварин. Інфікована людина не заразна. Дуже незначна частка випадків інфікування людей відбувається при трансплантації органів, переливанні препаратів крові, грудному вигодовуванні, від матері до дитини.

Симптоми лихоманки Західного Нілу

У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку.

Профілактика лихоманки Західного Нілу

Щоб уберегтися від вірусного захворювання, в ендемічних регіонах проводять комплексні заходи, спрямовані на зниження чисельності комарів (осушення боліт тощо).

Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.

За інформацією ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100