Цього року у Черкасах паралельно вручать аж дві літературні премії імені Василя Симоненка. Одна – від влади, інша, альтернативна, - заснована спілкою письменників на знак протесту проти репресій щодо конкурсної комісії.


Справа в тому, що керівництво облдержадміністрації дуже агресивно сприйняло той факт, що у минулому році конкурсна комісія літературної премії імені Василя Симоненка визнала найдостойнішим письменником Координатора Ради опозиційних сил Черкащини, по суті, головного політичного опонента губернатора Сергія Тулуба – Леоніда Даценка. Коли в кабінетах ОДА стало відомо про це рішення комісії, влада спробувала натиснути на письменників та літературознавців, що складали більшість комісії, однак марно.

Премію Даценку вручили, хоч вперше за історію її існування на церемонію не прийшов ані губернатор, ані голова обласної ради, ані мер Черкас. А вже за якийсь місяць обласна рада вирішила перекроїти склад конкурсної комісії та умови нагородження. Само собою зрозуміло, що від попереднього професійного складу залишилось всього кілька осіб, та й ті відмовились від такої «почесної» участі, коли побачили, що роль поціновувачів художньої якості творів влада поклала на різномасних чиновників. Пізніше Національна спілка письменників України, Черкаська обласна організація НСПУ та черкаська обласна «Просвіта» заснували свою загальноукраїнську премію імені Василя Симоненка, оскільки у багатьох черкаських і столичних митців виникли небезпідставні сумніви, що влада збирається прикрити ім’ям великого поета чергову «лавочку» для роздачі «рамочок» наближеним.

Цьогоріч письменницьку Симоненківську премію вручать уперше. Церемонія відбудеться 9 січня о 15.00 у приміщенні обласної наукової бібліотеки ім.Т.Шевченка на літературно-мистецькому вечорі, присвяченому 78-й річниці від дня народження Василя Симоненка. Лауреатами альтернативної нагороди стали: в номінації „За кращу першу поетичну збірку” – поетеса Олена Гусейнова (м. Київ) за збірку віршів „Відкритий райдер”; в номінації „За кращий художній твір” – поетеса Наталія Горішна (м. Черкаси) за збірку поезій „Під сонцем серця”.

До речі, влада сприйняла паралельний захід відверто вороже і спробувала показати «розкольникам» всю глибину свого гніву, - не надати їм жодного підходящого приміщення. Зрозуміло, що навіть за гроші. Чиновники відверто заявили організаторам, що якщо премія загальнонаціональна, то нехай вручають її в Києві або деінде. Однак, напевне, злякавшись скандалу, в останній момент зала таки знайшлася.

Тетяна Воронцова

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100