реклама Делікат

У грудні 2012 року лісгоспами Черкаської області реалізовано понад 27 тисяч новорічних ялин і сосен на загальну суму 1,2 мільйони гривень.

Найбільше пухнастих красунь продали в Уманському (майже 5 тисяч), Черкаському (4,2 тисяч) та Звенигородському (3,1 тисяч) лісгоспах. До речі, минулорічний показник проданих новорічних ялинок менший і становить 26 тисяч штук.

Головні атрибути новорічних свят були вирощені лісгоспами на спеціально відведених для цього плантаціях. Уже другий рік поспіль продаж хвойних у лісництвах та лісгоспах відбувався з бирками, які нейлоновими стяжками прикріплялися до новорічних ялинок і сосен таким чином, щоб зняти їх без пошкодження було неможливо. Бирка зі штрих-кодом містила інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому кожен покупець міг перевірити, звідки деревце походить, ввівши код на сайті yalіnka.info, надіславши СМС або ж зателефонувавши на цілодобові «гарячі лінії».

В обласному управлінні також діяв телефон «гарячої лінії», за яким всі охочі мали змогу детальніше дізнатися про реалізацію новорічних дерев в лісгоспах та лісництвах, висловити свої скарги, повідомити про правопорушення. Слід зазначити, що жодних нарікань на якість проданих лісгоспами ялинок не надходило.

Для запобігання проявам браконьєрства, згідно розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, протягом грудня була організована операція «Новорічна ялинка», головною метою якої стало посилення охорони хвойних насаджень. У кожному районі Черкаської області було створено спеціальні рейдові бригади, до яких ввійшли працівники державної лісової охорони, правоохоронних органів, Мінприроди України, Державної екологічної інспекції. Охорону лісових масивів, чергування на автошляхах, чатування на нелегальних заготівельників ялинок здійснювали 115 бригад (400 природоохоронців).

Загалом під час перевірок в межах області рейдовиками було виявлено 28 самовільно зрубаних ялин та сосен, сума накладених та сплачених штрафів складає 9,4 тис. гривень. Для порівняння: у минулому році браконьєри зрубали новорічних дерев у п’ять разів більше, зазначають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100