На Чигиринщині стартував шостий зимовий похід імені Юрія Горліса-Горського. Протягом трьох днів учасники відвідають місця холодноярських героїв, які у своєму романі "Холодний Яр" описував письменник Юрій Горліс-Горський.
Як розповів Суспільному координатор зимового походу Володимир Маринін, участь у ньому взяли 80 людей.
Одна з учасниць, п’ятнадцятирічна Дарія Уманець розповіла, що поклала до свого рюкзака для зимового походу:
"Тут в мене каримат, спальник, посуд, термобілизна, змінний одяг та льодяники. І ще вишиванку на гульбище і змінне взуття. Я очікую, що буде дуже гарна погода, така як оце зараз, болота буде багато".
За три дні подолають 60 кілометрів, зазначив координатор зимового походу Володимир Маринін. Цю подорож шість років поспіль присвячують Юрію Горлісу-Горському.
"Ця людина для нас є прикладом. Можливо, якби не вона, ми б тут і не збиралися. Він написав книгу «Холодний Яр». Його роман для нас є настільною біблією", — прокоментував Володимир Маринін.
Після знайомства всі 80 учасників розпочали свій маршрут. За словами учасниці зимового походу Кіри Пащенко, перші кілометри "подолались" легко:
"Я вже не вперше в зимовому поході. І це просто незабутні враження. Оця гордість за себе в кінці походу, що ти зміг це зробити, що ти зміг пройти — це просто щось неймовірне".
Перша зупинка — Гайдамацький став, розповів координатор громадської організації "Поклик Яру" Ілля Мар’ян:
"Це місце, з якого почалося повстання, яке називається Коліївщина. Це місце є сакральним, бо тут почався останній подих козацтва".
Дорога зимового походу пролягає історичними маршрутами Холодного Яру, пояснив Ілля Мар’ян. За три дні з учасниками йтимуть місцями, де проходили події роману Юрія Горліса-Горського "Холодний Яр".
"Підіймаємось до Мотриного монастиря. Далі через ліс ми йдемо на хутір Будда. Звідти ми знову через ліс вирушаємо на такі села як Головківка, Медведівка, проходимо через Мельники", — розповів Ілля Мар'ян.
Щоб подолати цей холодноярський маршрут, Євгеній Пономаренко приїхав з Києва. Попри важкий рюкзак і вже подолані кілометри, радіє, бо зміг доторкнутися до історії.
"Похід — це такий витривалий процес, звісно, мені тяжкенько і взагалі за цей коротенький час я дізнався багато історичних фактів, яких не знав раніше", — зазначив Євгеній Пономаренко.
Він додав, що цій подорожі завдячують й військовим, що дають змогу йти цими маршрутами.
Одна із зупинок – пантеон героїв, де вшанували загиблих українських бійців.
реклама