Три компанії, які доєдналися до програми «Національний кешбек», на початку повномасштабного вторгнення мали власників з росії. Про це повідомили на сайті «Опендатабот».
До програми «Національний кешбек», за якою відшкодовують 10% від вартості товарів українського виробництва, доєдналися компанії, які мали або досі мають зв’язок з російською федерацією. Так на початкові повномасштабного вторгнення три із них мали російських власників. Йдеться про ТОВ «Оржицький молокозавод» з Полтавщини, ТОВ «Черкаський завод автохімії» з Черкащини та ТОВ «Ескаро Індастрі» з Одещини.
«Національний кешбек» – це програма, яка спонукає купувати товари українського виробництва та отримувати за це відшкодування у розмірі 10% від вартості продукції. Брати участь можуть українці, яким виповнилося 18 років. Ініціативу запустили 2 вересня 2024-го року. За три тижні до ініціативи долучилися більше 1000 компаній.
Цікаво, що у 2022 році за клопотанням Черкаської обласної прокуратури, суд передав до АРМА корпоративні права підприємств громадянина РФ на суму понад 17 млн грн. Назви компаній є в реєстрі судових рішень. Зокрема, це ТОВ «Черкаський завод автохімії». Це вітчизняне підприємство, яке спеціалізується на виготовленні охолоджувальних, а також технічних рідин та моторних мастил. І позиціонує воно себе як лідер галузі (https://vamp.ua/).
Прокурори здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 КК України), пише офіс Генпрокуратури
За даними слідства, три українські підприємства, власником яких є громадянин РФ, впродовж 2016-2021 років здійснювали грошові перекази компаніям, які виконували замовлення для оборонпрому РФ з вироблення зброї, її частин та боєприпасів до неї. Тому було накладено арешт на майно. Однак в 2023 році слідчий суддя Придніпровського райсуду скасував арешт, писали в матеріалі-розслідуванні журналісти "СтопКору"
youcontrol.com.ua пише: фактичний екс-власник заводу – Михайло Юрійович Вашуркін – є громадянином держави-ворога. Росіянин Вашуркін отримав чинний паспорт громадянина рф у Москві у 2014 році. У 1995 році він зареєстрував торгову марку "ВАМП". Бізнесмен є кінцевим бенефіціаром ТОВ "Черкаський завод автохімії", ТОВ "ВМ-Інвест" і ТОВ "Укр Пол". Усі три фірми зареєстровані за однією адресою у Черкасах. Вашуркін є засновником російської компанії "Азімут". Про це підприємство відомо, що його спеціалізація – виробництво гідравлічних та пневматичних силових установок та двигунів. Зокрема, такі установки можуть забезпечувати керування ракетою та її системами.
Вже у 2023 році його прізвище зникло зі складу співзасновників заводу автохімії.
У списку уповноважених осіб і підписантів компанії залишалась Юлія Володимирівна Вашуркіна – ймовірно, близька родичка колишнього власника. Через це у системі YouControl підприємство позначене відповідними червоними маркерами.
Директором сьогодні вказаний Акінчев Володимир Анатолійович.
Також у публічному доступі є рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 липня 2023 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", що введене в дію Указом Президента України від 1 липня 2023 року № 364/2023. І там Вашуркін Михайло Юрійович (Вашуркин Михаил Юрьевич, Vashurkin Mikhail), 03.03.1958 р.н., громадянин Російської Федерації є під санкціями.
реклама