реклама Делікат

Знахідка, зроблена за допомогою сучасних технологій, може нарешті розв'язати багатовікову загадку про місце спочинку видатного українського державотворця

На Черкащині, в селі Суботів, археологи зробили відкриття. Під Іллінською церквою виявлено підземний склеп, який, за попередніми даними, може бути місцем поховання гетьмана Богдана Хмельницького та його сина Тимоша, пише telegraf.com.ua

Це відкриття стало можливим завдяки зусиллям археологічного об’єднання "Фонд Великий льох", яке займається дослідженням історичних пам’яток. Ось що вони з'ясували.

5432

Богдан Хмельницький помер 27 липня (6 серпня за новим стилем) 1657 року в Чигирині і був похований у Суботові. Точне місце його поховання залишалося невідомим протягом століть. За однією з версій, після взяття Суботова польськими військами у 1664 році тіло гетьмана було сплюндроване і знищене.

Методологія досліджень

Під час експедиції фахівці застосували один із найсучасніших геофізичних методів – метод високочастотних електромагнітних зондувань. Цей метод дозволяє детально досліджувати структуру ґрунту та виявляти підземні об'єкти без необхідності їх фізичного розкопування. Кандидат геологічних наук Ксенія Бондар пояснила, що за допомогою георадара вдалося обстежити простір під підлогою церкви до глибини понад 4 метри.

Обробка даних показала чітке тривимірне зображення аномалії в центральній частині церкви. Розміри цієї аномалії (довжина 3 метри, ширина 1,3 метра) свідчать про те, що це може бути склеп.

Про місце поховання Богдана Хмельницького вже давно ходять легенди. Видання telegraf.com.ua вирішило нагадати про дослідження, яке було зроблене декілька років тому, пізніше детальніше досліджувати ймовірне місце поховання завадив коронавірус, а потім повномасштабне вторгнення.

Наприкінці минулого року відзначали 429 років з дня народження державотворця Богдана Хмельницького.

«Як за життя постать гетьмана Богдана Хмельницького була оповита багатьма легендами і міфами, так і після його смерті вона залишила по собі для нащадків чимало незрозумілого і втаємниченого, а в деяких аспектах обросла і фальсифікаціями.

Незавершеним для історичної пам’яті нашого українського народу залишається на сьогодні встановлення реального місця поховання батька-засновника України як такої, що існує і донині, гетьмана України Богдана Хмельницького. Пошук праху Богдана Хмельницького сьогодні має не лише історичне, а й політичне значення», - пише в «Фейсбуці» проректор з гуманітарно-виховних питань, доктор історичних наук, професор Валентин Лазуренко.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100