реклама Делікат

3 січня в етері Українського радіо голова Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк розповів про міжнародний реєстр збитків для України. Цей інструмент створено за підтримки 43 країн Європейського Союзу для фіксації завданих Україні збитків від російської агресії. Як зазначив пан Тарас, цей реєстр став початковим етапом глобального компенсаційного механізму.

За словами Тараса Щербатюка, громадяни України, зокрема черкащани, які зазнали збитків через війну, мають три рівні можливостей для подання інформації:

Місцевий рівень. Наприклад, у Черкаській області внаслідок ракетного удару по Смілі постраждалі отримали компенсацію за зруйноване житло з місцевого бюджету, на що було виділено понад два мільйони гривень.

472749745_625824043299408_3389642434838092152_n

Державний рівень. Громадяни можуть подавати заяви через «Дію» або ЦНАПи для отримання відшкодувань чи сертифікатів на житло за державними програмами.

Міжнародний рівень. З 2022 року активно працюють над створенням механізмів компенсації на міждержавному рівні. Реєстр збитків для України став важливим елементом цієї роботи .

Реєстр збитків для України – це платформа, де збирається, аналізується та класифікується інформація про шкоду, завдану РФ. Сьогодні реєстр приймає заяви на одну категорію – пошкодження чи знищення житлового нерухомого майна . У перспективі планується відкрити 45 категорій.

Черкаський правозахисний центр активно підтримує мешканців регіону у поданні заяв до міжнародного реєстру. Особливу увагу приділяють роботі з внутрішньо переміщеними особами, яких на Черкащині понад 100 тисяч .

Більше про можливості реєстру та те, як черкащани можуть скористатися цим інструментом, слухайте в ефірі програми «Тема дня» на Українському радіо «Черкаси» за посиланням: http://surl.li/jklaxy

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #1 Тетяна Баєва-Фрашон 16.01.2025 12:30
Доброго дня!
Цей Реєстр було створено 43 країнами Ради Європи, а не Європейського Союзу, в якому лише 27 держав.
Рада Європи – окрема організація, яка займається правами людини. https://rd4u.coe.int/uk/about-the-register
З повагою,
Тетяна Баєва-Фрашон, прес-служба Ради Європи, Страсбург, Франція
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100