Рішення американців призупинити фінансування проєктів для багатьох вітчизняних організацій, які отримували гранти, стало холодним душем. Як показав аналіз отримувачів допомоги, справжнім шоком воно є для державних органів, пише Економічна правда
Перші реакції на розпорядження нового державного секретаря США Марка Рубіо про призупинення надання допомоги іншим країнам у вузькому колі українського експертного середовища мали песимістичний, але стриманий характер.
Виступати з різкою критикою рішення ставленика Дональда Трампа особливо ніхто не наважувався з двох причин. По-перше, призупинення допомоги не стосувалось військової компоненти. А це для України – пріоритет.
По-друге, як вже зазначалось, мова йде не про повне припинення, а лише тимчасове призупинення допомоги. Тобто, в розумінні багатьох через три місяці фінансування відновиться. Треба лише потерпіти.
Третьою причиною стриманості могла б стати та обставина, що згадане розпорядження Рубіо стосується не всіх програм допомоги, а лише тих, які надаються іншим країнам Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Видання «Економічна правда» перелічило, які державні органи та організації не отримають кошти через призупинення фінансування USAID? У списку є і черкаські організації. Це, зокрема:
ГО "Черкаська інформаційна агенція 18000",
Черкаський державний технологічний університет,
АТ "Черкаський автобус",
КП "Черкаситеплокомуненерго",
КНП "Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер Черкаської обласної ради",
БО "Сто відсотків життя. Черкаси",
БО "Благодійний фонд "МХП-Громаді"…
Хтось тепер має більші труднощі через втрату надходжень, хтось менші.
Керівниця ГО "Черкаська інформаційна агенція 18000" у соцмережі «Фейсбук» вже звернулася до спільноти з проханням донатити їм.
Директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась говорив за посиланням:
"За цією програмою "Черкаситеплокомуненерго" отримало одну когенераційну установку у грудні та чотири у січні від США. Всього у Черкаській області 16 установок, із них 11 передали USAID. Шість змонтовано та працюють для забезпечення критичної інфраструктури та п'ять щойно отриманих. До п'яти установок мали ще поставити додаткове обладнання, наприклад, трансформатори, комірки тощо. Чи воно буде поставлене і коли буде поставлене, зараз не відомо".
Крім того, останніх п'ять машин ще не передали, вони є власністю народу США, пояснив посадовець. Та встановити самостійно ці когенераційні установки буде потребувати коштів, яких немає, буде складно реалізувати та займе багато часу, додав Павло Карась. Оскільки обладнання імпортне, тому його буде непросто закупити підприємству.
Щодо інших установ. У мережі інтернет можна знайти інформацію про те, що у рамках USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» експерти зустрічалися з представниками місцевих медичних установ, зокрема Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру, для обговорення стратегічних напрямків співпраці. Учасники візиту вивчали потреби регіону у вдосконаленні профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, включаючи ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. Особливу увагу приділили покращенню доступу пацієнтів до якісних медичних послуг і посиленню координації між закладами охорони здоров’я...
Виконавча директорка благодійної організації «100% життя Черкаси» Марина Стадник вирішила чомусь не говорити про допомогу USAID:
– Я вибачаюсь, але точно коментарів надавати не можу… Я не зобов'язана точно надавати вам правильно пояснення, з якої причини. Ви мене запитали, чи можу надати коментар. Я вам кажу: коментар надати не можу! – повідомила пані Марина.
На сайті Черкаського державного технологічного університету йдеться про один з проєктів, що діяв до 2024 року: Черкаський державний технологічний університет приєднався до ініціативи USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», що стартувала в липні 2022 року. Мета – покращення освіти у сфері кібербезпеки через тренінги, підвищення кваліфікації викладачів, модернізацію програм та створення сучасних лабораторій.
Сім викладачів кафедри робототехнічних і телекомунікаційних систем та кібербезпеки ЧДТУ пройшли навчання та склали іспити з Security Audit and Risk Management і Cloud Cyber Security. У межах проєкту університет отримав 33 ліцензії на платформу RangeForce, яка надає практичні навички для роботи з реальними кіберзагрозами. Проєкт USAID сприяє зменшенню кіберзагроз у критичній інфраструктурі України, підготовці нових фахівців та зміцненню кібербезпеки країни.
Фото: ain.ua
реклама
Коментарі
Наскільки я знаю є Черкаський авторемонтний завод. Якщо Ротор-Богдан не будує всеодно щось мають збирати
Тобі з кацапськими рублями живеться краще.Мабуть....
Щодо номенклатури автобусів можеш подивитися тут:
https://bus.ck.ua/
Щодо того, що я періодично зникаю (як ти кажеш)- то це не зовсім так.Інколи читаю ту маячню в коментах(та і не тільки), яку пишуть "шановні коментатори і автори матеріалів.Інколи сам щось пишу, якщо вважаю за потрібне.
Щодо Покровська- я б не став іронізувати.Принаймі - твої зникнення я з Покровськом ніяк не пов"язую.
А щодо моєї відсутності на сайті, то ти ж теж, жовніре, звідсіль періодично зникаєш, мабуть під Покровськ їздиш на допомогу...
АТ "Черкаський автобус" - це там де виготовляють автобуси.До перевезень вони не причетні.Давненько вас добродію не було в коментарях.Чи "працювали" під іншим псевдонімом?
Чи це толині автобуси підгодовуються?
І це добре що усякі феофілови які жодного дня не працювали більше не зможуть жити за рахунок американських платників податків. Досить вважати що американці повинні спонсорувати чиєсь розкішне життя !
Стрічка RSS коментарів цього запису