реклама Делікат

Видання «Економічна правда» перелічило, які державні органи та організації не отримають кошти через призупинення фінансування USAID. До списку увійшла низка черкаських організацій, повідомляв «Прочерк». Серед них – Черкаський державний технологічний університет.

usaid_3

Починаючи з 2021 року, їм вдалося реалізувати два масштабні проєкти з допомогою Агентства США з міжнародного розвитку, розповів журналістці «Прочерку» проректор з науково-дослідної роботи Черкаського державного технологічного університету Еміль Фауре.

– Вони стосувалися енергетичної галузі, кібербезпеки – цікаві й відносно великі. Допомога надавалася не коштами, а обладнанням. Грантодавець закупляв необхідні прилади, меблі та інше і передавав нам. Обладнання є в університеті, воно використовується.

 usaid_9

«Центр енергетичної освіти» в межах програми Енергетичної безпеки (Energy Security Program (ESP))

На базі кафедри електротехнічних систем у 2021 році запланували створення Центру енергетичної освіти. З сучасними технічними засобами та навчальними стендами, що демонстрували б основи роботи різних видів відновлюваних джерел енергії.

Координували проєкт викладачі Черкаського державного технологічного університету: завідувач кафедри електротехнічних систем Олександр Ситник, доцент кафедри електротехнічних систем Валентин Ткаченко.

– Центр енергетичної освіти дозволить здобувачам вищої освіти отримати власний досвід використання відновлюваних джерел енергії. Виконувати лабораторні завдання та дослідження, пов’язані з ефективністю використання альтернативних джерел енергії, – повідомив Валентин Ткаченко.

Для роботи Центру енергетичної освіти виділили приміщення кафедри електротехнічних систем. Університет власним коштом провів ремонтно-оздоблювальні роботи приміщень.

Олександр Ситник розповів, яке обладнання було отримано університетом за грантовою угодою в 2022 році. Це й вимірювальний прилад для оцінки сонячних ділянок, метеостанція, інтерактивна дошка, люксметр з функцією вимірювання ультрафіолетового випромінювання і сонячного потоку, мультиметр, мультимедійне обладнання. Його загальна вартість склала 357,6 тисяч гривень.

 usaid_4

«Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

Черкаський державний технологічний університет є учасником міжнародного проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», який стартував в університеті в липні 2022 року.

Координатором виступив завідувач кафедри робототехнічних і телекомунікаційних систем та кібербезпеки професор Володимир Палагін.

– Проєкт передбачав проведення тренінгів для фахівців з кібербезпеки та академічного персоналу, підвищення кваліфікації викладачів, модернізації освітніх програм відповідно до міжнародних стандартів та відкриття сучасних лабораторій в університеті, – перерахував Володимир Палагін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США заморожують фінансування: хто в Черкасах залишився без підтримки USAID

Так, улітку 2022 року, сім викладачів кафедри пройшли підвищення кваліфікації і отримали сертифікати курсів: «Security Audit and Risk Management» (Аудит безпеки та управління ризиками) та «Cloud Cyber Security» (Хмарна кібербезпека).

– Також у межах проєкту студенти мали можливість працювати на навчальній платформі «RangeForce». Це спеціалізований кіберполігон для підготовки фахівців у сфері кібербезпеки, – додав Володимир Палагін.

usaid_2-e1715691136352

На початку 2024 року Черкаський державний технологічний університет отримав обладнання та програмне забезпечення від Агентства США з міжнародного розвитку, йдеться на сайті навчального закладу. Це 187 одиниць комп'ютерного обладнання та понад 100 ліцензій на використання програмного забезпечення студентами факультету електронних технологій, автотранспорту та машинобудування, факультету інформаційних технологій і систем. До допомоги увійшли: персональні комп’ютери, мультимедійне обладнання, мережеві фільтри та адаптери, безперебійні блоки живлення, мережеве обладнання та потужні сервери.

Кошти їм допомогли, підтвердив Еміль Фауре. Університет встиг реалізувати те, що було заплановано, до призупинення фінансування. Винятком стало облаштування Центру енергетичної освіти, куди не вдалося закупити все необхідне обладнання. Проректор з науково-дослідної роботи наголосив, що це пов’язано з припиненням фінансування, але сталося раніше, до розпорядження нового державного секретаря США Марка Рубіо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: USAID призупинило фінансування проєкту, учасником якого є «Черкаситеплокомуненерго»

Юлія Капуш , Фото - пресслужба ЧДТУ

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #1 Кузька 01.02.2025 18:57
Все буде добре. Треба самим чухати голову навчитися тепер.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100