реклама Делікат

Протягом 2024 року на території області провели 244 дослідження з метою діагностики сказу у тварин. У 94 випадках захворювання було підтверджено. Загроза залишається високою.

IMG_20250219_192500

– У Черкаській області впродовж минулого року реєстрували значний рівень випадків сказу в тварин. Це підкреслює необхідність посилення заходів з контролю та профілактики. Найбільше захворювання вразило домашніх тварин. Зафіксували його у 39 котів, 38 собак, 14 лисиць. Два випадки серед дрібної рогатої худоби, один у єнотовидної собаки, – сказав директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОВА Роман Косенко.

Карантинні обмеження застосовувались у 84 випадках. Станом на перше січня 2025 в області залишаються п'ятнадцять пунктів, де тривають заходи з оздоровлення.

Торік антирабічною вакциною було щеплено 98 тисяч 758 собак, 84 тисячі 411 котів, 3 тисячі 870 сільськогосподарських тварин.

– Маємо такі показники, бо господарі не приводять домашніх тварин, коли восени, навесні лікарні виїжджають у населені пункти та проводять вакцинацію, – пояснив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Юрій Квас.

Ключове у боротьбі з захворюванням: рання діагностика сказу, мінімізація ризику поширення, надання своєчасної медичної допомоги у випадку контакту хворої тварини з людиною.

Основним методом профілактики сказу є вакцинація та контроль над популяцією безпритульних та диких м'ясоїдних тварин, зокрема, лисиць.

Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Він виділяється з організму хворої тварини тільки зі слиною. А зараження відбувається під час укусу чи при ослиненні, через пошкоджену шкіру або слизові оболонки.

Юлія Капуш

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100