– Велосипедні доріжки, реконструкція Пагорба Слави, облаштування парку 30-річчя Перемоги, комплекс заходів для осіб, які втратили зір – ці проєкти мають право на життя, – наголосила заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна під час розмови з переможцями стажування в органах місцевого самоврядування.
Нещодавно учнівська молодь мала змогу попрацювати в місті-побратимі Черкас – Вальмієрі (Латвія). Сьогодні вони поділилися своїми враженнями від знайомства з роботою органів місцевого самоврядування за кордоном.
Нагадаємо, протягом трьох місяців черкаські школярі дізнавалися, як працює місцева влада. Вони вивчали діяльність різних департаментів і розробляли власні ідеї розвитку міста.
За результатами оцінювання, було обрано п’ятьох переможців, які представили найбільш новаторські та практичні проєкти.
Ними стали:
– Анастасія Білик – учениця Черкаського гуманітарно-правового ліцею;
– Максим Захарченко – учень НВК №34;
– Софія Лисенко – учениця гімназії №9;
– Олександр Ковбасенко – учень СШ №28;
– Максим Канцер – учень НВК №34.
День із міським головою – останній етап цьогорічного стажування.
8-класниця Анастасія Білик розповіла, що вона наймолодша серед учасників, під час стажування їй виповнилося 14 років. Вона стажувалася в Департаменті освіти та гуманітарної політики.
– Я вже мала змогу зустрітися з мером Вальмієри, міста, яке нас приймало. Сьогодні поспілкувалася з нашим міським головою. Хотіла б увійти до складу місцевого самоврядування, тому мені цікаво, як проходить його день та день інших працівників.
11-класник Максим Захарченко стажувався в Департаменті житлово-комунального комплексу.
– Коли ми відправилися до Вальмієри, це була дуже довга, але водночас дуже цікава подорож. Побачили маленьке містечко, яке нагадує Черкаси, але з європейським духом – я зрадів. Це дуже культурне місто, де цінують свою мову, бережуть історію.
У свою чергу, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко розповів школярам про проєкти, які планують реалізувати в місті. Продемонстрував концепцію алеї Черкаського зоопарку «Рошен». Також були озвучені ідеї: довкола парку «Соборний» облаштувати велосипедну доріжку, прогулянкову зону, європейський майданчик для вигулу собак. Ще більше об'єктів інфраструктури робитимуть доступними.
– Приємно здивований, адже зазвичай суспільство хоче тільки отримувати, не проявляє ініціативу. Ці молоді люди – активні, хочуть, щоб місто розвивалося, вносять свою концепцію. Найкращі ідеї ми візьмемо до уваги, опрацюємо їх з профільними фахівцями, архітекторами й, можливо, втілимо щось у життя. Наше завдання, завдання держави – виростити гідне покоління, яке нас замінило б, – сказав Анатолій Бондаренко.
Молодь також була присутня на засіданні виконавчого комітету Черкаської міської ради.
Анастасія Чубіна додала, що переможці стажування протягом дня відвідають низку міських об'єктів: комунальне підприємство «Черкасиводоканал», місце, де триває підготовка до будівництва вулиці Квіткової, будівництво харчоблоку в школі №26 ім. Ігоря Момота.
– У такому форматі стажування проходить третій рік поспіль. Цьогоріч маємо рекордну кількість дітей, охочих простажуватися у підрозділах Черкаської міської ради – понад 400 дітей, – зазначила вона.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису