На Черкащині працюють над збільшенням кількості фахівців, які надаватимуть психологічну допомогу ветеранам і членам їхніх сімей.

Про це повідомила під час брифінгу в ОВА регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» в Черкаській області Вікторія Шепіль.

– Фахівців недостатньо, не лише в області, а й у країні, світі. Не кожен психолог-професіонал може надавати таку допомогу. Психологічна, психосоціальна, психіатрична, психотерапевтична – різні види допомоги. Коли ми говоримо про роботу з посттравматичним стресовим розладом – це виключно психотерапевти, лікарі-психологи, психіатри. З початку року в нас відбулися 4 глобальні навчальні процеси, зокрема, із залученням іноземних фахівців. Приїжджала делегація із США, яка проводила навчання по роботі з травмою, підходах щодо комунікації, допомозі ветеранам та членам їхніх сімей. Навчили близько 200 осіб: вони належать до першої лінії контакту і вже можуть надавати послуги.

IMG_20250403_114602

У кожній громаді мають бути психологи, які працюють у соціальній сфері. Збільшення чисельності таких фахівців відпрацьовують навіть у невеликих населених пунктах.

– У 33 громадах працюють фахівці, які забезпечують широкий спектр психосоціальної допомоги. До роботи нам вже вдалося залучити 41 особу. Вони надають послуги у ветеранських та інших просторах психоемоційної підтримки, – сказала Вікторія Шепіль.

За її словами, важливим етапом є створення маршруту послуг з ментального здоров'я. 7 пілотних громад, зокрема, Черкаська, вже користуються цим інструментом. Це універсальний посібник для кожного жителя. В одному виданні зібрана інформація про всі послуги з ментального здоров'я на території.

– Є 9 секторів, дотичних до надання психосоціальних послуг. Це й освіта, соціальний захист, охорона здоров'я, молодь та спорт, неурядовий сектор, гарячі лінії. Кожен може знайти саме те, що йому потрібно, зв'язатись з надавачем послуг. Цьогоріч ми плануємо масштабувати це на всі громади, які є в нашому регіоні.

На Черкащині також реалізовується проєкт «Ветеранські простори як простори емоційного розвантаження та підтримки». 55 громад мають ветеранські простори, додала Вікторія Шепіль.

IMG_20250403_113154

У просторах надають послуги з ментального, фізичного відновлення, юридичні консультації, консультації широкого спектру фахівців.

– Ветерани, військові не люблять ходити по фахівцях. Оця рутина, яка здається нам звичною – складна до цієї категорії населення, вона виснажлива, підсилює тривожність. Наша мета: зробити так, щоб, на рівні громади, ветеран звернувся до свого простору, отримав комплексну психосоціальну послугу, максимальне закриття всіх потреб. Якщо в громаді, наприклад, недостатньо психологів, ми закриваємо такі потреби виїздами мобільних груп.

Регіональна координаторка наголосила, коли йдеться про психологічну підтримку, важливі насамперед не кількісні показники, а якість послуг.

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100