Станок для швидкого нарізання тканини для сіток змайстрували уманські волонтери. Він пришвидшує роботу з плетіння маскувальних сіток та допомагає зекономити кошти.
Розробники готові ділитися схемою з усіма охочими, розповів Суспільному керівник уманської організації "Переможний шлях 777" Іван Кузьменко.
За словами Івана Кузьменка, станок для швидкого спанбонду – нетканого полотна, яке використовують для плетіння маскувальних сіток, дозволить значно заощадити:
"Ми завжди замовляли спанбонд вже порізаний, але щоразу ми переплачували приблизно 650-700 гривень з рулону за порізку".
Волонтер додав, що схему пристрої для нарізання знайшли в інтернеті, проте удосконалювали для власних потреб уже самостійно.
"Аби точно виставити ножі, використовуємо вкладочки. У нас ширина стрічки по 50 мм, і щоб цього досягти, то виставляємо точно. За місяць виплітається від 1200 квадратних метрів накриття до 1500 метрів. Це загальна площа приблизна. Але кількість сіток різна, тому що вони різних розмірів", — розповів Іван Кузьменко про процес виготовлення заготовок для маскувальних сіток. За словами пана Івана, собівартість такого станка — півтори тисячі гривень. Порізати один рулон можна за дві години.
Одну сітку завдовжки шість та завширшки чотири метри волонтери плетуть за чотири години, розповіла волонтерка Інна Мацьовецька.
"Плетемо ми зазвичай у шаховому порядку, якщо це потрібно. Все відпрацьовано вже, бо сплели не одну сітку", — додала волонтерка.
За словами Інни Мацьовецької, волонтери купують матеріал самостійно. Маскувальні сітки відвозять на усі напрямки, де є потреба.
Військовослужбовець Ігор користується маскувальною сіткою, виготовленою в Умані на Херсонському напрямку.
"Сіточки дуже легкі, дуже якісні, не промокають, дуже зручні, мобільні, компактні. Дякую вам, разом до перемоги", — поділився військовий відгуком про них.
За словами Івана Кузьменка, схемою своєї розробки, готові поділитися з усіма охочими, адже справа ця спільна заради перемоги.
реклама