Уже рік у Черкасах працює центр підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Тут їм надають захист і допомогу за моделлю «Барнахус», що забезпечує безпечне та дружнє середовище під час взаємодії з правоохоронцями та іншими службами.
Відкриття центру стало можливим за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Від 3 травня 2023 року в приміщенні Барнахусу організовано та проведено 37 процесуальних дій щодо 30 дітей, які постраждали. Із них – четверо були свідками протиправних дій. Про це сказала на круглому столі начальниця Служби у справах дітей Черкаської міської ради Лариса Кошова.
– Наш центр працює в приміщенні Служби у справах дітей. Тут дотримуються принципу конфіденційності, а допомогу надають постраждалим з усієї Черкащини. За сприяння ЮНІСЕФ для роботи в Барнахусі облаштовано 4 кімнати, де відбуваються опитування дітей в дружньому середовищі, що сприяє зменшенню рівня занепокоєння дитини, що, у свою чергу, має вирішальне значення для успішного отримання інформації.
Насамкінець Лариса Кошова підкреслила позитивний момент: в одному із судових процесів використали запис опитування, зроблений у Барнахусі, і за його результатами вже винесли рішення.
Черкаський центр став дванадцятим, усього в Україні їх діє тринадцять, повідомила виконавча директорка Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська. Зокрема, 11 центрів за моделлю «Барнахус» були відкриті після повномасштабного вторгнення рф.
– Вже понад 1100 дітей у різних куточках Україні отримали допомогу за цією моделлю. Проведено понад 1000 допитів: не в кабінетах з холодними стінами, а в кімнатах довіри. Не зупиняємось, попереду відкриття нових центрів. Ми змінюємо не лише систему, а й життя дітей, які й без того переживають складні часи через війну.
До заходу доєдналися представники прокуратури, правоохоронних органів, медичних установ, безоплатної правничої допомоги.
На важливості створення таких просторів наголосив начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області, полковник поліції Олег Гудима.
– Найголовніше, щоб ті, хто скоює злочини проти дітей, були належним чином покарані та притягнуті до відповідальності у максимально стислі терміни – від збирання доказів і їх вивчення до передачі справи до суду. І потрібно, щоб діти якомога менше контактували з правоохоронцями для уникнення повторної травматизації, хоча це не завжди вдається.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Максим Тептюк додав, що в області налагоджена взаємодія між ключовими установами: Службою у справах дітей, поліцією, прокуратурою та психологами. Також відзначається зростання довіри з боку родин, які звертаються по допомогу.
Юлія Капуш
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису