Уже рік у Черкасах працює центр підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Тут їм надають захист і допомогу за моделлю «Барнахус», що забезпечує безпечне та дружнє середовище під час взаємодії з правоохоронцями та іншими службами.

Відкриття центру стало можливим за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

1000217883

Від 3 травня 2023 року в приміщенні Барнахусу організовано та проведено 37 процесуальних дій щодо 30 дітей, які постраждали. Із них – четверо були свідками протиправних дій. Про це сказала на круглому столі начальниця Служби у справах дітей Черкаської міської ради Лариса Кошова.

– Наш центр працює в приміщенні Служби у справах дітей. Тут дотримуються принципу конфіденційності, а допомогу надають постраждалим з усієї Черкащини. За сприяння ЮНІСЕФ для роботи в Барнахусі облаштовано 4 кімнати, де відбуваються опитування дітей в дружньому середовищі, що сприяє зменшенню рівня занепокоєння дитини, що, у свою чергу, має вирішальне значення для успішного отримання інформації.

Насамкінець Лариса Кошова підкреслила позитивний момент: в одному із судових процесів використали запис опитування, зроблений у Барнахусі, і за його результатами вже винесли рішення.

Черкаський центр став дванадцятим, усього в Україні їх діє тринадцять, повідомила виконавча директорка Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська. Зокрема, 11 центрів за моделлю «Барнахус» були відкриті після повномасштабного вторгнення рф.

– Вже понад 1100 дітей у різних куточках Україні отримали допомогу за цією моделлю. Проведено понад 1000 допитів: не в кабінетах з холодними стінами, а в кімнатах довіри. Не зупиняємось, попереду відкриття нових центрів. Ми змінюємо не лише систему, а й життя дітей, які й без того переживають складні часи через війну.

1000217889

До заходу доєдналися представники прокуратури, правоохоронних органів, медичних установ, безоплатної правничої допомоги.

На важливості створення таких просторів наголосив начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області, полковник поліції Олег Гудима.

– Найголовніше, щоб ті, хто скоює злочини проти дітей, були належним чином покарані та притягнуті до відповідальності у максимально стислі терміни – від збирання доказів і їх вивчення до передачі справи до суду. І потрібно, щоб діти якомога менше контактували з правоохоронцями для уникнення повторної травматизації, хоча це не завжди вдається.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Максим Тептюк додав, що в області налагоджена взаємодія між ключовими установами: Службою у справах дітей, поліцією, прокуратурою та психологами. Також відзначається зростання довіри з боку родин, які звертаються по допомогу.

Юлія Капуш

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #1 Якось поскромнічано 06.05.2025 21:54
І тема розміру, вкладу освітянської керувкині та адномамєнтно заместітєльніці Дарагого Руководітєля - Абсолютно не розкрита!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100