Суб'єктів господарювання, які утримують тварин, закликають не допустити потрапляння збудників ящуру та блутангу на територію України. Інформаційно -роз'яснювальну роботу проводять й фахівці Департаменту агропромислового розвитку Черкаської області.
Чим небезпечні ці захворювання, розповів директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОВА Роман Косенко.
– Наразі вакцинація тварин від них не проводиться. Україна є вільною від ящуру та блутангу, проте в сусідніх європейських країнах ящур фіксується. З метою запобігання розповсюдження цих небезпечних хвороб на території країни, необхідно здійснювати відповідні заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур.
Ящур – хвороба, що призводить до загибелі поголів'я свійських парнокопитних тварин, може передаватися людині. Людина ризикує заразитися, якщо вживає молоко від хворих тварин, яке не пройшло належну обробку, або продукти з нього. Рідше зараження відбувається через м’ясо.
Надійний метод убезпечення поголів'я від низки інфекційних хвороб, зокрема, ящуру – закритий режим роботи комерційного господарства, пояснив спікер.
– Ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої або свійської тварини. Для щойно придбаної худоби в обов'язковому порядку необхідно забезпечити 30-денний карантин.
Блутанг – вірусне захворювання, що вражає жуйних тварин, велику рогату худобу та диких парнокопитних. Летальність від захворювання може досягати 90-100%. Поширення вірусу відбувається здебільшого в теплу, вологу погоду.
– Блутанг не становить небезпеки для людей, а м'ясо та молоко від хворих тварин є безпечними для споживання, – сказав Роман Косенко.
У разі підозри на ящур чи блутанг, власникам свійських тварин необхідно:
Звернутися за телефонами «гарячої лінії» обласної Держпродспоживслужби: (0472) 63 05 27 або (093) 933 34 54.
Сповістити дільничного лікаря ветеринарної медицини або звернутися до державних лікарень ветеринарної медицини в Черкаській області.
Підтвердження діагнозу на ящур здійснюється у Черкаській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Юлія Капуш
реклама