Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» у партнерстві з НІКЗ «Чигирин» за підтримки Українського культурного фонду розпочинають реалізацію проєкту ««Доступна історія». Створення інклюзивно-освітнього простору в експозиції музею Б. Хмельницького»».

На сьогодні питання створення безперешкодного середовища для всіх суспільних груп, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права та отримувати послуги є дуже важливим. Це стосується і сфери культури. Зважаючи на виклики, що постали перед українським суспільством у зв’язку з війною, нині музеї стають місцями емоційного відновлення та соціокультурної реабілітації українців.

museum_1

Музей Богдана Хмельницького – єдиний в Україні, присвячений особі та часу гетьмана Богдана Хмельницького, який відіграє важливу роль у поширенні знань про героїчне минуле українського народу, популяризації його історичних постатей, вихованні патріотичних почуттів. Інклюзивний освітній простір в експозиції музею дозволить створити безбар’єрне середовище, яке поєднає в собі культурну спадщину, історію, сучасні технології та інклюзивний підхід. Це забезпечить умови для комфортного перебування тут якомога ширшого кола відвідувачів.

Що ж буде зроблено в рамках проєкту?

Сьогодні музейні заклади активно використовують у своїх експозиціях інтерактивність та тактильність, що робить їх доступними та цікавими для відвідувача. У багатьох музеях світу є окремі зони, де можна потримати в руках не лише репліки, але й деякі реальні артефакти. Дотикова взаємодія з предметами особливо важлива для людей незрячих чи з порушенням зору, а також робить відвідування музею захопливим та пізнавальним для родин з дітьми.

В рамках реалізації проєкту в музеї Богдана Хмельницького в Чигирині буде створено інклюзивно-освітній простір, що включатиме тактильні інсталяції із використанням реальних історичних артефактів – фрагментів кераміки та металевих виробів XVII - XVIII ст. – випадкових знахідок, що не мають музейної цінності, не належать до музейної збірки, та, однак, відображають епоху та дають можливість буквально доторкнутися до історії. Відвідувачі зможуть потримати їх в руках, оглянути, відчути фактуру. Крім того, будуть представлені репліки та копії музейних предметів, тактильна 3d модель церкви Св. Іллі (c.Суботів Черкаської обл.). Усі тактильні інсталяції супроводжуватимуться інформаційними табличками (збільшеною кирилицею та шрифтом Брайля) з QR кодом із аудіодискрипцією.

Для оновлення експозиції будуть застосовані і сучасні технології: 2 інклюзивних сенсорних кіоски, які міститимуть цікаву інформацію про Б. Хмельницького, Українську козацьку державу, військове мистецтво козаків та ін. двома мовами (українською та англійською). Одним із розділів сенсорного кіоску буде віртуальне «Дзеркало часу» з використанням технології АR (доповненої реальності), що дасть можливість відвідувачам «приміряти» чоловічий та жіночий костюми XVII ст.

Цей проєкт є продовженням оновлення та осучаснення експозиції музею Богдана Хмельницького, що було розпочате у 2023 р. в ході реалізації проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» (за підтримки УКФ).

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Олена Трощинська

Ольга Пискун

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100