У Черкасах патріотичний музей російсько-української війни переїхав у недобудовану дзвіницю у формі голуба, що розташована біля Свято-Михайлівського гарнізонного собору.
Серед десяти тисяч експонатів — зброя, снаряди, військова форма, шеврони, загалом все, що передали або привезли з фронту бійці, розповів його засновник, офіцер 118 бригади Олексій Святенко, пише Суспільне.
На вході до музею — розстріляна автівка, залишки ракети та прапори. Усередині — історії боротьби українських військових за свою землю, прокоментував засновник музею російсько-української війни, офіцер цивільно-військового співробітництва 118 бригади Олексій Святенко.
Черкаський патріотичний музей російсько-української війни переїхав. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко
"У жодній армії світу немає такого різноманіття шевронів, які є у нас", — зазначив він.
Саме вони вразили найбільше відвідувачку музею, десятикласницю Аріну Стороженко. У музей вона прийшла на екскурсію з однокласниками.
"Дуже цікаві шеврони. Бо багато їх передали люди, які вже загинули і це щось символізує, щось нагадує", — прокоментувала Аріна Стороженко.
У музеї облаштований куточок військових трофеїв: каски й спорядження російських військових та уламки збитих дронів.
Черкаський патріотичний музей російсько-української війни переїхав. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко
"Тут мені сподобалось, що є багато речей, які пов’язані із сьогоденням нашим. Вся історія була не легка для нас. Всю історію ми боремось за нашу незалежність за нашу волю", — розповів відвідувач музею Максим Тютюнник.
Музей відкрили сім років тому, до цього часу він був розташований в орендованому приміщенні на вулиці Благовісна, розповів Олексій Святенко. Нове місце дісталось в спадок після переходу Свято-Михайлівського собору до Православної церкви України.
Черкаський патріотичний музей російсько-української війни переїхав. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко
Втілювати цю мрію завершили тиждень тому, зазначив Олексій. Тепер відчув полегшення, адже тут вдасться вмістити всі експонати, які збирав з початку російського вторгнення, протягом десяти років, розповів засновник музею:
"Кожного дня хочеться тут перебувати, створювати все нові й нові локації і, знаєте, аж легше дихається. І що немає оренди тут, бо там кожного місяця я сплачував понад 20 тисяч гривень оренди, а тут — немає. І вже ці ресурси ми витрачаємо на комфорт у музеї".
За словами Олексія, символізму цьому місцю додає й розташування поряд з гарнізонним собором — місцем, де моляться й прощаються з українськими воїнами.
"Ми хочемо, щоб кожен українець розумів, що таке Православна церква України. Розумів, що таке війна, щоб не десь по телевізору, а на власні очі бачили, що наш черкаський край народив сотні героїв та героїнь, деякі з них віддали життя, але пам'ять про них буде зберігатись у нашому музеї російсько-української війни".
Черкаський патріотичний музей російсько-української війни переїхав. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко
Олексій зазначив, 90% вже завершено, але деякі локації все ще потребують дооблаштування. Він просить небайдужих допомогти, адже це місце зберігає історію України. Це підтверджує й викладачка з 27 школи Ольга Колєснікова. Сьогодні вона вперше привезла сюди учнів, аби, ближче познайомити їх із боротьбою за українську ідентичність.
"Діти все розуміють, навіть більше ніж ми. Вони переживають, вони хочуть волонтерити, і вони хочуть брати у всьому участь, вони самі сюди попросилися, я просто їх супроводжую. Я пишаюсь тим, що вони — наше майбутнє покоління", — розповіла Ольга Колєснікова.
Музей працює щодня, вартість входу – від 50 гривень, це донат для підтримки військових, зазначив Олексій Святенко.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису