22 травня 2025 року на Чернечій (Тарасовій) горі відзначили 164-ту річницю повернення праху Тараса Шевченка в Україну.

Без назви7899  

Саме тут, у серці Канівських пагорбів, 1861 року було виконано останню волю геніального поета, художника і пророка національного відродження — знайти вічний спочинок на рідній землі, інформують у заповіднику "Тарасова Гора".

У ці травневі дні Тарасова гора знову стала духовним осередком для українців з усієї країни. Відвідувачі мали змогу побачити оновлені експозиції, мистецькі виставки та долучитися до знакових подій.

Без назви1000

День розпочався з урочистого покладання квітів на могилу Тараса Шевченка. Заупокійну літію очолив предстоятель Православної церкви України, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Без назви567

На літературно-музичній композиції прозвучали твори Шевченка у виконанні членів Національної спілки письменників України, Національної спілки кінематографістів та знаменитого Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки. Після цього на відвідувачів чекав Міжнародний музичний фестиваль «Заповіт».

Значущою подією цього дня стало освячення Успенського собору, яке також провів митрополит Епіфаній. Під склепінням новоосвяченого храму лунала міжконфесійна молитва за мир і благословення для України, яку супроводжував камерний хор «Канон» Черкаської обласної філармонії.

Без назви0987

Також митрополит Київський та всієї України Епіфаній нагородив ряд священників. А митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан подякував за те, що нарешті в соборі лунала українська молитва.

Митрополит Іоан також був відзначений під час святкового дійства



Не менш захопливою була й мистецька частина заходів. У Музеї народного декоративного мистецтва відвідувачі могли оглянути одразу кілька виставок, зокрема:

  • «Скарби мого народу», «Образ і слово Кобзаря у вишивці», «Вічне коло» — із фондів Шевченківського національного заповідника;
  • «Сонячна палітра Марії Приймаченко» — унікальна колекція відомої української художниці;
  • «Душі криниця» — роботи уманської мисткині Олени Поліщук;
  • «Від лялі до кралі», «Легіт», «Українському роду нема переводу» — виставки сучасних майстрів декоративного мистецтва з різних куточків України;
  • «Трахтемирівщина очима митця» — виставка до 30-річчя заснування Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів».

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100