У селі Топильна на Шполянщині у місцевому клубі збираються волонтери. Там плетуть сітки, шкарпетки, шиють подушки та заготовляють чаї.

Волонтерити почали рік тому, розповіла Суспільному керівниця волонтерського осередку "Павучки" Марина Різник.

"Дискотеки та концерти зараз не на часі. Ми проводимо там благодійні заходи. Ось, наприклад, нещодавно ми зібрали 38 тисяч гривень і передали ці кошти на будівництво Алеї Пам'яті нашим двох загиблим захисникам".

Волонтери зібрали цвіт липи для чаю. Марина Різник

Волонтери зібрали цвіт липи для чаю. Марина Різник


Разом у волонтерському осередку плетуть сітки, в'яжуть шкарпетки, шиють подушки, а нині вирішили заготовляти чаї.

"Я щороку для себе заготовляю чай. У нашому населеному пункті липи стільки цвіте — пропадає натуральний корисний і лікувальний чай. Подумала, чого б не заготовлювати? Для цього кошти не потрібні. Тільки бажання, і все".

Чай заготовляти вирішили вперше, серед компонентів — липа, меліса, м'ята та майоран. Усе це пані Марина висаджувала дома разом з колегою. Фасувати планують восени або взимку. А до кожного пакетика чаю — додавати смаколик.

"Щоб захисник собі зміг на чашечку заварити індивідуально цей чай".

Утім до фасування долучатимуть лише дорослих, адже у той час у школярів будуть уроки, розповіла пані Марина:

"Але діти за бажанням можуть прийти після уроків. Вони приходять до нас та плетуть сітки. Допомагають нарізати тканину. Залучаю я завжди всіх. У групі публікую, що потрібно прийти на певну годину".

Аби процес нарізання тканини не займав багато час, двоюрідний брат пані Марини змайстрував станок, який у цьому допомагає.

"Наприклад, 60 метрів тканини ми нарізаємо за 15 хвилин на великі довгі стрічки, які потім потрібно ножицями нарізати на шматки. Це дуже пришвидшує процес, адже того року у нас на нарізання йшло три дні. Ми ці смужки ріжемо на сантиметрів 20 і тоді ув'язуємо на основу".

Запити на сітки отримують від військових, тому їм же передаватимуть і чаї зі смаколиками.

"Ми передавали неодноразово захисникам із нашого села. Перевозимо в район і тоді вже волонтери везуть на різні точки, куди потрібно".

До волонтерської діяльності у будинку культури пані Марина, окрім дорослих, долучає дітей:

"Я у наші сільську групу публікувала оголошення. Також телефонувала всім, зацікавлювала якось. Діти розуміють, що зараз війна і потрібно допомагати".

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100