З метою захисту інтересів держави щодо максимально ефективного використання земель в умовах воєнного стану, органи прокуратури принципово реагують на факти порушень у цій сфері.
Серед іншого, у ході здійснення представницької діяльності досліджуються питання виконання укладених договорів оренди земель державної та комунальної власності на предмет повної та своєчасної сплати орендної плати, яка є значною складовою частиною місцевих бюджетів.
Виявляючи факти тривалої несплати орендної плати, прокурори за умов бездіяльності відповідних органів місцевого самоврядування, звертаються до суду за стягненням існуючої заборгованості та, у разі наявності підстав, ініціюють розірвання договорів з недбалими орендарями з метою їх подальшого більш ефективного використання.
Як приклад, за позовом Золотоніської окружної прокуратури судом розірвано договір оренди з приватним підприємством, яке упродовж останніх двох років, використовуючи 535 га земель водного фонду в адміністративних межах Новодмитрівської сільської ради, заборгувало до місцевого бюджету понад півмільйона гривень орендної плати. Стягнення вказаної заборгованості з урахуванням пені та інфляційних втрат в розмірі понад 700 тис грн також було предметом позовних вимог прокурора, задоволених судом.
Після набрання судовим рішенням законної сили, вищевказані землі буде повернуто територіальній громаді для визначення способу їх більш ефективного використання, а заборгованість до бюджету, у разі її не погашення в добровільному порядку, підлягатиме стягненню в примусовому порядку.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури
реклама